Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

BIOMASA
7.-11.4. 2024

Veletrh obnovitelných zdrojů energie v zemědělství a lesnictví

Nadšenců veteránů traktorů Zetor stále přibývá, v kurzu je Zetor 25

 

Stále nabito je před expozicí společnosti AGROAD s.r.o. před pavilonem E, která nabízí náhradní díly na staré typy traktorů Zetor, malotraktory, ale i na letité vozidla Avia a Tatra. Firmu překvapilo, jak obrovský zájem mají návštěvníci veletrhu o díly pro stroje Zetor, vyráběné v letech 1946 až 1972 a o modelové řady Zetor 25, Zetor Super 50 a o unifikovanou řadu 1-Zetor 3011 a 4011.

„Postupně rozšiřujeme sortiment dílů, neboť je stále více nadšenců, kteří starými stroji doslova žijí. Pomáhají nám, spolupracují s výrobními podniky jak u nás, tak v zahraničí, neboť některé díly se musí vyrábět kusově na zakázku. Velká poptávka je také o nápisy a označení na kapoty traktorů. Lahůdkou je pro ně, když se dozvědí, že u naší firmy dostanou také sadu na opravu vodního čerpadla ZETOR 25, kterou již sedm let vyrábíme. Totéž platí o manžetě hydrauliky s opěrnou deskou pro stejný typ stroje,“ řekl obchodní manažer firmy Jiří Kolesík, kterého celý život fascinují staré stroje a traktory.

 „Jsem rád, že takových nadšenců běhá po světě mnohem více, například ve Finsku je veliká základna takových fandů. V Helsinkách dokonce funguje restaurace Zetor, která má uprostřed skutečný funkční traktor Zetor 25,“ poznamenal Kolesík. Připomněl, že Techagro už dvacet let pomáhá zemědělcům a obchodníkům mnoha firem najít společnou cestu. A to nejen, že prezentuje nejmodernější techniku, ale zájemci se zde dozvědí, jak udržet traktory a zemědělskou techniku v provozuschopném stavu pomocí kvalitních součástek či přídavných zařízení.

Největší pozornost návštěvníků budí u expozice AGROAD nejen náhradní díly, ale i zrestaurovaný zelený ZETOR 25 K. Pro mnohé je to návrat do dětských let, kdy jej při polních pracích využívali jejich otcové a dědové. Tento typ ale i super 50 a tzv. třicítky či čtyřicítky byly totiž běžnou součásti života na vesnicích a tyto stroje jezdí dodnes. „Při pohledu na zelenou pětadvacítku některým z návštěvníků doslova jihnou oči, vybavují se jim všechny zážitky s tímto skvělým strojem a s jiskrou v oku o tom vypráví,“ dodal Kolesík.

Datum: 1.4.2014 14:45:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště