Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

BIOMASA
7.-11.4. 2024

Veletrh obnovitelných zdrojů energie v zemědělství a lesnictví

Lesnická technika, myslivost, využití biomasy a včelařství...


Lesnická technika, myslivost, využití biomasy a včelařství

Od 3. do 6. dubna 2022 proběhnou na brněnském výstavišti lesnický a myslivecký veletrh SILVA REGINA a veletrh obnovitelných zdrojů energie v zemědělství a lesnictví BIOMASA. Jsou umístěny v pavilonech Z a F a na okolních volných plochách. Na návštěvníky čeká především lesnická technika, sortiment související s myslivostí, energetické využití biomasy, kotle, včelařská výstava a také kompletní produktová řada Massey FergusonAustro Diesel a Massey Ferguson na veletrhu SILVA REGINA oslaví dvě významná výročí. V neděli 3. dubna proběhne na výstavišti sněm Agrární komory ČR.

Koupit vstupenku

Lesnická technika

Veletrhu SILVA REGINA se účastní většina dovozců a výrobců lesnické techniky, kteří působí na českém a slovenském trhu. Na veletrhu vystavuje přes 100 firem (seznam vystavovatelů). Obsazeny jsou všechny obory reprezentující kompletní sortiment pro práci v lese, především pro těžbu a přibližování dřeva. Vystaveny budou harvestory, nakladače, vyvážecí soupravy, traktory včetně lesních nástaveb, navijáky a další zařízení pro přibližování dřeva, řetězové a pásové pily. Vystavovatelé přicházejí také se stroji pro prvotní zpracování dřeva, například štěpkovači nebo štípacími stroji. Na expozicích bude zastoupena také komunální technika.

Vystavovatelé se představují

Myslivost

Centrální část pavilonu Z bude tradičně patřit myslivosti. Návštěvníci budou moci nakoupit především oblečení, vystaveny budou také zbraně, optika a další související sortiment. Pevné obrysy má také myslivecký doprovodný program, který se bude odehrávat jednak na pódiu a jednak formou výstav, přijedou i celebrity, které se věnují myslivosti – tentokrát očekáváme herce Igora Bareše a Josefa Poláška. Na pódiu bude také pokřtěna nová kniha prof. Václava Cílka, počítá se s vystoupením skupiny Markazíni, představením několika plemen loveckých psů – německý krátkosrstý ohař, border teriér, malý musterlandský ohař a pointer. Pódiovým programem bude provázet Jožka Šmukař. K veletrhu SILVA REGINA patří neodmyslitelně výstavy trofejí.  Instalována bude chovatelská přehlídka Okresního mysliveckého spolku Brno město, dále přehlídka trofejí Židlochovice a Rosice a trofeje z obor Holedná, Soutok, Bulhary, Moravský Krumlov a Klentnice.

Lesnický doprovodný program

Program zaměřený na lesnictví se bude odehrávat na pódiu v centrální části pavilonu Z a je mimo jiné zaměřen na edukaci vlastníků lesů, starostů a odborných lesních hospodářů. Hlavními tématy budou obnova kalamitních holin, umělá obnova lesa, ochrana proti buřeni, zvěři, vyhledávání a zpracování kůrovcových stromů, měření a sortimentace dříví.

Kompletní doprovodný program

Ukázka hospodářských zvířat, včelařská výstava

Mezi vzdělávací aktivity zaměřené na širší veřejnost lze určitě započítat ukázku několika desítek hospodářských zvířat před pavilonem F nebo lesní pedagogiku v pavilonu Z. Součástí letošního veletrhu SILVA REGINA je také včelařská výstava v pavilonu F spojená s prodejem výrobků z medu a dalších včelích produktů a prodej farmářských a regionálních potravin.

Energetické využití biomasy

Veletrh BIOMASA se zaměří především na zpracování dřevní hmoty pro energetické účely. Vystaveny budou také kotle nebo vybavení bioplynových stanic. V doprovodném programu ve formě přednášek se návštěvníci dozví informace například o využití kůrovcového dřeva, přípravě energetické štěpky, kompostování nebo využití biomasy ve městech, obcích a výrobních provozech. Publikace k obnovitelným zdrojům energie a kompostování bude nabízet Profi Press.

Pro skupiny i jednotlivce je připraveno výhodné vstupné. Skupinové návštěvy (autobusové zájezdy, školy) mají od neděle do úterý snížené vstupné (100 Kč), ve středu pak dokonce vstup zdarma. Pro individuální návštěvníky je nejvýhodnější nákup vstupenky přes web za 140 Kč.

Výstaviště je otevřeno denně od 9 do 18 hodin, ve středu do 17 hodin.

Můžete si stáhnout webové bannery SILVA REGINA nebo BIOMASA a použít je na svém webu nebo třeba v patičce e-mailové zprávy.

Otvírací doba, plánek, parkování

 

 

 

Datum: 2.4.2022 18:00:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště