Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

BIOMASA
7.-11.4. 2024

Veletrh obnovitelných zdrojů energie v zemědělství a lesnictví

EnviTec Biogas Service nahlíží do budoucnosti bioplynových stanic

 

EnviTec Biogas Service, dceřiná firma německé společnosti Envitec Biogas , se na veletrhu BIOMASA představuje jako firma, která se zabývá zejména servisem bioplynových stanic a kogeneračních jednotek. Nahlíží však také do budoucnosti výstavby stanic na českém a slovenském trhu za použití nových technologií. I proto v Brně vystavuje membránovou kazetu, která se používá k čištění bioplynu na biomethan.


„Technologie membránového čištění, kdy dochází k čištění bioplynu na kvalitu zemního plynu z 96 až 99 %, je hodně úspěšná v zemích, jako je Anglie, Francie nebo Dánsko. Tam má naše mateřská společnost ve výstavbě několik projektů,“ říká Miroslav Kováčik, ředitel české společnosti EnviTec Biogas Service. V domácích podmínkách zatím firma vyčkává na změny v legislativě, potažmo na vyhlášení dotačních programů, které by výstavbu těchto projektů pomohly rozběhnout i u nás. Věří, že by k tomu mohlo dojít do dvou let.

„Boom, týkající se výstavby bioplynových stanic v České republice a na Slovensku, skončil v letech 2012 a 2013. Firmy, které aktivně stavěly bioplynové stanice, se nyní snaží poskytovat svým zákazníkům především kvalitní servis. Naší výhodou jsou komplexní služby od biologického servisu, technologie bioplynu až k motorům. Poskytujeme servis motorů kogeneračních jednotek od společnosti Jenbacher a před dvěma lety jsme se stali servisním zastoupením společnosti MAN Rollo. Také pracujeme na rozšíření služeb, týkající se motorů Schnell a MV Deutz.  Už dnes jsme schopni pokrýt dodávky náhradních dílů a v dohledné době budeme moci řešit i autorizovaný servis,“ dodává Miroslav Kováčik, který za velkou výhodu považuje vazbu na mateřskou společnost v Německu. „To nám umožňuje nejen dodávat náhradní díly rychle, ale také sdílet know-how týkající se servisu a školení lidí,“ dodává Miroslav Kováčik.

Na brněnském výstavišti představuje společnost také motor MAN E2676 včetně vybavení Motortech a pádlové míchadlo. „V Brně patříme k pravidelným vystavovatelům. Jednak se tu potkáváme s našimi stávajícími zákazníky a také chceme zaujmout nové návštěvníky, kteří se s námi setkají poprvé. Proto se snažíme pěkně odprezentovat novinky našich partnerů a všechno to, co děláme,“ říká Lubomír Hnilica, projektový manažer EnvioTec Biogas Service.

Datum: 10.4.2018 8:51:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště