Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

BIOMASA
7.-11.4. 2024

Veletrh obnovitelných zdrojů energie v zemědělství a lesnictví

DŘEVO-PRODUKT SV klade důraz na produktivitu, stabilitu a energetickou soběstačnost


Dvacet let garance dodávky dílů, takto stabilní dodavatelsko-servisní vztahy nabízí dodavatel rakouské značky POSCH, společnost DŘEVO-PRODUKT SV se sídlem ve Znojmě. V době, kdy se trh potýká s nedostatkem dílů, jsou zatím díky zásobám schopni výrobci pokrýt poptávky ve stávajícím roce. Specialisté na zpracování palivového dřeva a vytápění biomasou přivezli průřez svým sortimentem i na veletrh SILVA REGINA do haly F. Najdeme zde vertikální i horizontální štípačky včetně speciálních, nejrůznější druhy pil, řezací štípačky včetně zařízení pro skladování a balení polen či profesionální odkorňovače a drtiče. A samozřejmě dnes hodně skloňované kotle.

Máme zde kompletní sortiment značky POSCH i nabídku rakouských kotlů značky Hargassner, všechny tyto produkty se vyznačují dlouhou životností. Stroje POSCH mají dvacet let garanci náhradních dílů a díky tomu, že se drží na skladech v Rakousku, Mnichově i ve Znojmě, máme zatím výhodu v realizaci i dodacích lhůtách. Tak jak u strojů POSCH máme většinou oproti konkurentům prokázanou dvojnásobnou produktivitu práce, tak i u kotlů máme oproti většině tuzemských dodavatelů větší účinnost. Po celou dobu výkonu kotle je to kolem 95 %, což znamená, že jsou poloviční náklady na spálené médium,“ vyzdvihuje předosti obou značek jednatel firmy Oldřich Václavek. Jeho slova potvrzuje i fakt, že firma Hargassner získala nejvyšší rakouské státní ocenění v kategorii Životní prostředí a klima s projektem Snížení emisí v moderním vytápění biomasou. „Myslím si, že v rámci ČR by měl být větší tlak právě na kvalitu prodávaných kotlů i strojů, aby byla zachována jejich životnost a výkon a nehrála zde roli pouze cena. Aby byla zkrátka zaručena návratnost a produktivita strojů, které vydrží delší dobu,“ zdůrazňuje jednatel.

Co se týče produktivity, pro zajímavost například štípačka POSCH Vario pro průměr kmene do 65 cm je obsluhovaná jedním člověkem a nahradí tak směnu zhruba 12–15 lidí. Stroj tedy výrazně ušetří mzdové náklady a při zpracování 2-3 tisíc kubíků dřeva ročně může být jeho návratnost už za pouhé dva roky.

   

Úspora energií a snaha o soběstačnost se promítla i do zvýšené poptávky po strojích a kotlech. Kůrovcová kalamita i současná politická situace a energetická nejistota přispěly k větší osvětě veřejnosti, co se možnosti vytápění týče. „Největší zájem nyní je o vytvoření energetického mixu. I já nejsem zastánce jednoho druhou média pro vytápění, myslím, že by to měl být mix a nejlépe nezávislý. V České republice máme velký zdroj dřeva, ale nedokázali jsme ho využívat. Myslím, že současná poptávka může pomoci vlastníkům lesa, kterým se může i při horší kvalitě dřeva zastabilizovat cena. Ve finále bude spokojený i odběratel, který uspoří výrazně oproti plynu či elektřině.  Kombinací místních zdrojů tuhých paliv a třeba solárních panelů se může stát méně závislý. Na rozdíl od nás třeba rakouské domácnosti mají připraveny minimálně dvě až tři možnosti, takže je současná situace výrazně nezaskočí a mohou si alternativně změnit médium pro vytápění, “ doplnil Václavek, který je zároveň Komoditním radou pro biomasu.

   

 

 

Datum: 3.4.2022 18:06:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště