Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

BIOMASA
7.-11.4. 2024

Veletrh obnovitelných zdrojů energie v zemědělství a lesnictví

Dřevo-produkt představuje tři novinky

 

Jednu z největších expozic na veletrhu Silva Regina a Biomass  má společnost DŘEVO-PRODUKT SV Znojmo. Prezentuje v ní stroje a technologie na výrobu palivového dříví POSCH a Paldu, lesní navijáky a malé lanovky MAXWALD. Dále pro zájemce o zpracování a využití biomasy drtiče HAAS a zplynovací kotle HARGASSNER.

K novinkám patří mimo jiné plně automatická zkracovací pila SmartCut 700 Comfort. Proti původnímu modelu se snížila hmotnost, velikost i pořizovací cena asi o 35 procent. Jednomužná obsluha pouze vkládá štípané dříví nebo kulatinu od 1 až 1,5 m do hydraulicky ovládané komory. Systém zajišťuje komfortní řezání – na konci komory je laser, který hlídá vložení polena nebo štěpiny a automaticky řídí plynulý posuv (podle laserem změřeného průměru) do strany proti pilovému vidiovému kotouči o průměru 700 mm. Maximální průměr řezu je 24 cm. Rychlost zkracování probíhá ve 2,0 nebo 2,4 sekundovém taktu. Délku polínek lze nastavit jednoduše pákou od 20 do 50 cm. Ta padají na hydraulický pásový dopravník. Pořizovací cena zařízení například u modelu s pohonem přes vývodový hřídel je 9500 eur bez DPH.

Druhým zajímavým exponátem je procesor pro výrobu palivového dříví Spaltfix K600 Wario. Právě ten má letos v Brně svou premiéru. Jde o největší stacionární procesor pro zpracování kulatiny do průměru 60 cm. Boční zásobník kulatiny se dá umístit z levé nebo pravé strany k pásovému dopravníku. Samostatný řezací aparát SuperCut má velkou procesorovou hlavu a lištu o délce 90 cm. Optimální průměr kmenů je 25 až 60 cm. Z řezací komory jsou špalky dopravovány pásovým dopravníkem do samostatného štípacího modulu. Systém AutoSplit 600 automaticky štípá velké špalky pomocí nože ve tvaru X ba ještě drobnější polínka – nastavení hrany od 5 do 10 cm. Počet polínek lze nastavit maximálně 50 kusů z průměru 600 nebo 30 kusů z průměru 50. Přitom štípací síla je pouhých 16 tun (u modelu 540 byla 41 tun).

Třetí novinkou je kotel na štěpku Haargassner ECO-HK 20-60 kW. Také tento výrobek má na letošních veletrzích premiéru. Jedná se o automatický kotel vhodný pro spalování štěpky, pelet a rostlinných paliv. Dávkovací komora je ve tvaru Z, čímž stoprocentně zabraňuje zpětnému prohoření v případě výpadku elektrického proudu. Nová účinnější převodovka šnekové dopravy paliva ECO-RA má motor s výkonem 0,18 kW. Nově je také řešené energeticky úsporné zapalování, které má výkon pouhých 300 W. Konstruktéři také unikátně vyřešili systém roštu  - dvě jednotlivě ovladatelné a polohované části. Proto dochází k optimálnímu prohoření a tedy využití paliva. Výška spalovaného materiálu je regulovatelná, což umožňuje optimální přívod sekundárního vzduchu. Spalovací komora má plášť s vodou. Nový systém odsávání popela významně prodlužuje interval údržby – pouze jedenkrát ročně. Kotel umožňuje nouzový provoz i na kusové dříví a jeho účinnost je neuvěřitelných 93 procent.

Od svého založení v roce 1998 se společnost DŘEVO-PRODUKT SV Znojmo specializuje především na zpracování a výrobu palivového a odpadového dříví. Na základě vlastních zkušeností navrhuje a realizuje dodávky technologií na výrobu palivového dříví se zaměřením na zn. POSCH, což je světový lídr mezi stroji na výrobu palivového dříví. Mezi další klíčové programy patří návrhy technologií, zpracování a dodávky energetické štěpky a výroba tepla z obnovitelných zdrojů. Od roku 2010 je společnost zástupcem společnosti MAXWALD dodávající zařízení pro přibližování dříví a společnosti HAAS specializující se na recyklaci dřevního odpadu. K její hlavní činnosti patří rozšířit kooperaci s rakouskou společností HARGASSNER, a to při zpracování business plánů, tvorbě projektů a vlastní realizaci výstavby kotelen. Dále spolupracuje se společností HUMIMETER - specialistou pro měřící a diagnostickou techniku nejen pro lesní hospodářství.

Datum: 1.4.2014 11:30:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště