Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

BIOMASA
7.-11.4. 2024

Veletrh obnovitelných zdrojů energie v zemědělství a lesnictví

BIOMAC je přední český výrobce normovaných ekologických paliv z biomasy


Ryze česká společnost BIOMAC s.r.o. patří mezi hojně navštěvované vystavovatele veletrhu Silva Regina a Biomasa. Je totiž jedním z předních českých výrobců normovaných ekologických paliv z biomasy – dřevěné brikety a pelety, kůrové brikety, energetická štěpka, palivové krbové dříví, podpalovací třísky, grilovací brikety a grilovací dřevěné uhlí. Zakladatelem firmy je Ing. Zdeněk Černý, který se oboru výroby paliv z biomasy profesionálně věnuje již už od roku 1990.

Snažíme se být blíže zákazníkům a navázat zde nové kontakty. Snažíme se rozšířit síť našeho prodeje po celé naší republice a na Slovensku,“ říká Jiří Koukol, manažer prodeje, který potvrzuje, že počátky BIOMACu byly více o briketách, ale po několika letech svůj záběr rozšířil o výrobu pelet, které jsou moderní a rozvíjející se palivo.

Jedná se o výrobu a technologii, kde mokrou a velmi objemnou dřevní biomasu na drtící lince rozdrtí, následně vysuší na požadovanou výhřevnost a poté slisují do malého objemu a zabalí do prodejního balení. Nově je možné rozvážet pelety cisternou. „Požadované množství přivezeme cisternou až na místo určení. Máme několik cisteren a pelety rozvážíme po celé České republice,“ potvrzuje Jiří Koukol.

 

Datum: 5.4.2022 12:31:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště