Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

BIOMASA
7.-11.4. 2024

Veletrh obnovitelných zdrojů energie v zemědělství a lesnictví

BIOMAC - Ekologické palivo


 Společnost BIOMAC s.r.o. je jedním z největších výrobců ekopaliv na trhu ve formě dřevěných pelet a briket, které se vyrábí z dřevního odpadu – piliny, hobliny. Současně je společnost také předním distributorem ekopaliv v rámci Evropy (Rakousko, Itálie, Německo, Dánsko, Belgie a další země). Abychom svým zákazníkům zaručili nejvyšší kvalitu, je naše výroba ekopaliv kontrolována nezávislou rakouskou institucí. Pelety splňují certifikaci EN plus A1, která je dnes už mezinárodním standardem.

Distribučními kanály společnosti na českém trhu je síť cca 60 prodejen s možností dopravy až do domu a několik certifikovaných cisteren pro rozvoz volně ložených pelet nejen pro domácnosti.

Co jsou to dřevěné pelety?

Pelety jsou vyráběny z dřevních zbytků či surovin – pilin, hoblin bez jakýchkoliv chemických příměsí a pojiv. Pro soudržnost dřevěných pelet má kromě vysokého tlaku význam také obsah ligninu ve dřevě. Peletováním vzniká biopalivo s vysokou energetickou hustotou, tepelnou výhřevností a výbornými vlastnostmi z hlediska dopravy a manipulace, které umožňují ekonomické skladování, předzásobení a automatický přívod paliva k topeništi. Dlouhodobým cílem společnosti je nahrazování sirnatého uhlí na našem venkově za dřevěné brikety a pelety.

Co jsou to dřevěné brikety?

Brikety jsou slisované dřevní zbytky ve tvaru válců či kvádrů dlouhých až 30 cm. Jsou vysoce univerzálním palivem – můžete s nimi topit ve všech typech kotlů na dřevo, uhlí nebo v krbových kamnech. Největší účinnost dosahují v kotlích na dřevoplyn. Mají podobné vlastnosti jako pelety (nízký obsah vody a popelovin). Brikety z odlišných zdrojů biomasy se používají pro různé způsoby vytápění – lehčí nebo perforované brikety usnadňují rychlé vytopení menších prostor, těžší a plné brikety vedou ke stabilnímu a pomalému žáru, který může trvat až 10 hodin.

www.biomac.cz | www.eshop.biomac.cz

 

Datum: 14.1.2022 9:47:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště