Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

BIOMASA
7.-11.4. 2024

Veletrh obnovitelných zdrojů energie v zemědělství a lesnictví

ATMOS: rodinná tradice, moderní současnost

 

V pavilonu Z najdeme v těchto dnech nejen myslivce a lesáky, ale i společnosti, které se představují v rámci veletrhu Biomasa. Jednou z nich je česká rodinná firma ATMOS z Bělé pod Bezdězem, patřící k  největším evropským výrobcům kotlů na tuhá paliva. „Na tomto veletrhu se potkáváme s lidmi, kteří mají blízko ke dřevu. I proto zde v prvé řadě vystavujeme nejmodernější zplynovací kotle na dřevo, které splňují všechny podmínky programu kotlíkových dotací,“ říká na stánku společnosti její technický ředitel Petr Cankař.


V expozici firma vystavuje také čím dál populárnější kombinované kotle na dřevo a pelety, kotle na zplynování uhlí a automatické kotle na pelety. „I náš obor prochází určitými módními vlnami. V posledních dvou letech vidíme návrat k topení dřevem, ale co je důležitější, lidé čím dál častěji kombinují různé zdroje a pořídí si kotel na dřevo a k němu třeba solární panely,“ dodává Petr Cankař, který je hrdý nejen na moderní výrobky firmy ATMOS, ale i na firemní tradici, ve které pokračuje již čtvrtá generace rodiny Cankářů.

„Jsme rodinná firma, kterou v roce 1935 založil děda a která se zabývala výrobou generátorů na dřevoplyn. Mladší ročníky už ani neví, že se místo na naftu nebo na benzín jezdilo na bukové špalíčky, kdy 4 kg dřeva nahradily jeden litr benzínu. A z těchto zařízení, které firma vyráběla za války, se vyvinuly naše zplynovací kotle na dřevo i na uhlí. Jedná se o jednu z nejmodernějších technologií na spalování těchto paliv,“ říká Petr Cankař s tím, že firemní zkušenosti oceňují zákazníci nejen v Česku, ale i v zahraničí. Právě tam firma exportuje více než 80 % své produkce, nejvíce do Německa, ale také Polska, Rumunska, Itálie, Francie, Švédska a dalších zemí. „Hodně kotlů prodáváme i na Ukrajině, která chce patřit k Evropě a kde si už zákazníci vybírají kvalitnější výrobky,“ říká Petr Cankař na brněnském veletrhu, který představuje jednu z nejdůležitějších prezentací firmy pro koncové zákazníky.

Datum: 9.4.2018 15:30:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště