Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Bike Brno
4.-7.10. 2012

Mezinárodní cyklistický veletrh

Perut Electric: po městě na elektrokoloběžce

Společnost Perut Electric se zabývá výrobou ekologických dopravních prostředků, které jsou poháněny elektromotorem.  Na cyklistickém veletrhu představí většinu svých modelů, včetně výkonnějšího stroje do terénu Perut TREK a elektrokoloběžky pro městský provoz Perut CITY. Tu výrobce přihlásil i do soutěže Bike Brno Prestige 2012. 

Návštěvníci veletrhu si budou moci vystavené stroje nejen prohlédnout, ale i vyzkoušet. „Perut je konstruován tak, že na něj vždy pohodlně nastoupíte a bez problému se svižně rozjedete,“ říká Jiří Vejrosta ze společnosti Perut Electric. „Například na křižovatce oceníte tuto výhodu oproti složitějšímu nasedání na elektrokolo nebo těžký elektroskútr. Při roznášce novin či obdobných činnostech, kdy musíte překonávat krátké opakované úseky, rychle zastavovat a rozjíždět se, si budete pochvalovat tuto vlastnost ještě více. I při tratích přesahující délku 10 km nebude Vaše tělo cítit naléhavou potřebu se posadit. Tuto vzdálenost při maximální rychlosti stroje 25 km/hod. překonáte za pouhých 25 min. Případně si můžete ke stroji dokoupit i sedlo,“ dodává Jiří Vejrosta.

Výkonnější Perut TREK dosahuje rychlosti až 37 km/hod. Všechny stroje jsou vybaveny nejnovějšími bateriemi LiFePO4, které vydrží až 1000 nabíjecích cyklů. Dojezdy strojů na jedno nabití jsou přibližně 30 až 50 km.

Název společnosti Perut je zkratkou z anglického Personal Urban Transporter, což v překladu znamená osobní městská doprava. Cílem firmy bylo najít jednoduché, lehké a přitom provozně nenáročné vozidlo na kratší vzdálenosti. „Perut je ideální nejen do města, ale i k přepravě na vesnici i v přírodě. Hodí se například pro dopravu po větším výrobním závodě, zemědělském družstvu, výstavišti, při rozvozu tiskovin a podobně,“ upřesňuje Jiří Vejrosta.

Mohlo by vás zajímat

Partneři veletrhu

 

Fotogalerie - Bike Brno

Video - Bike Brno

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště