Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Bike Brno
10.-13.11. 2011

Mezinárodní cyklistický veletrh

Vidím podobnost v chování českých a tchajwanským spotřebitelů

říká známá podnikatelka z Tchajwanu Stella Yu

Na Tchajwanu patří Stella Yu, zakladatelka a majitelka společnosti VELO ENTERPRISE, ke známým podnikatelským tvářím. Její společnost, kterou založila v roce 1979, vyrábí ročně 15 milionů sedel pro jízdní kola, které dodává stovce klientů. Zaměstnává na dva tisíce lidí v továrnách na Tchajwanu a v centrální Číně. V Brně jednala mimo jiné se zástupci asociace českých výrobců kol a komponentů.

“Hovořili jsme především o specifikách zdejšího trhu i způsobu myšlení konečných zákazníků, kde vidím velkou podobnost v chování českých a tchajwanským spotřebitelů. Podle mne zde existují paralely mezi tchajwanským a českým trhem. Před deseti lety vzhlíželi spotřebitelé na Tchajwanu k americkým, evropským či japonským značkám, ale během posledních deseti let naši lidé velice tvrdě pracovali a udělali velký pokrok, rozvinula se cyklistika, pořádáme výstavy i závody (já osobně patřím k účastníkům Tour of Taiwan) a naučili jsme naše spotřebitele kupovat  místní výrobky. Už to není jen ovoce a zelenina, jejichž domácí produkce je propagována jako nejlepší z místních zdrojů, ale platí to i o výrobcích v cyklistickém odvětví.“

Když média před třemi lety popisovala úspěch podnikání tehdy šedesátileté Stelly Yu, uváděla typický příběh jejího podnikatelského uvažování. Mnoho cyklistů si stěžovalo na bolest při jízdě na kole, a proto se firma VELO ENTERPRISE rozhodla vyrábět  co nejpohodlnější sedla. Yu byla motivována i závodem Tour of Taiwan a začala trénovat. V každý pracovní den ráno ujela téměř dvacet mílí  a 60 mil v neděli. Jízda na kole jí v konečném výsledku pomohla uvést na trh nový tvar sedla pro ženy a přinesla i osobní radost z toho, že se jí podařilo shodit několik kilogramů.

Společnost VELO ENTERPRISE vystavuje na veletrhu v Brně po čtvrté, pro tchajwanskou podnikatelku je to druhá návštěva. „Jsme výrobci a považujeme tuto výstavu za zajímavou z hlediska podpory image a známosti naší značky a také při hledání nových zákazníků, přestože v tomto regionu již kontakty máme,“ říká Stella Yu. „Pro mne je BIKE BRNO dobrá výstava, jen je tu na mě trochu chladno,“ dodává s úsměvem.

Fotogalerie - Bike Brno

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště