Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Bike Brno
4.-7.10. 2012

Mezinárodní cyklistický veletrh

Patnáct let tradice cyklistického veletrhu BIKE BRNO!

 

Veletrh Bike Brno letos vstupuje do svého jubilejního patnáctého ročníku. Veletrh se konal v letech 1998 – 2002 nejdříve 4 roky ve Žďáru nad Sázavou a jeden rok již v Brně pod názvem Bike Vysočina. Od roku 2003 se již napevno usídlil na brněnském výstavišti pod názvem Bike Brno. V letošním jubilejním patnáctém ročníku představí Bike Brno několik novinek. První změnou je jeho vizáž v podobě nového loga. Další progresivní změnou je posunutí termínu veletrhu do prvního říjnového týdne. Právě díky posunu termínu se obnoví úspěšné testovaní jízdních kol v terénu v přímém sousedství brněnského výstaviště.

Díky nárokům kladeným na nákup surovin, delším termínům na výrobu cyklistických komponentů, komplikacím se zaoceánskou lodní dopravou a podobně se i termíny veletrhů celosvětově posouvají vpřed. Desítky let zavedený podzimní termín výstav v německém Kolíně a italském Miláně byl překonám letním termínem Eurobiku ve Friedrichshafenu. Tomu předchází jarní termín veletrhu v Taipei. V posledních několika letech se ale výrobci scházejí již v Taichungu, který letos avizuje svůj termín již na druhý týden listopadu. Jako nejvýznamnější veletrh ve střední Evropě se tak Bike Brno zapíše do světového kalendáře významných veletrhů v jednotlivých regionech do prvního říjnového týdne. Termín je strategicky potvrzený až do roku 2015.

Moderní brněnské výstaviště má ideální polohou uprostřed Evropy. Brno má své letiště a nedaleko jsou i letiště v Praze a Vídni. Výstaviště leží přímo na hlavní dálniční tepně D1. V okolí areálu je v přilehlých hotelích a pensionech dostatek ubytovacích a stravovacích kapacit. Areál výstaviště nabízí kompletní servis včetně proclení a uskladnění zásilek.

V České republice je závodní cyklistika fenoménem. Jsme možná jedinou zemí na světě, která má ve všech cyklistických disciplínách medailisty ze světových či evropských šampionátů. Cyklistika je u nás jedním z nejvíce využívaných forem sportování ve volném čase. Právě tyto argumenty jsou impulsem pro rozvoj již tradiční výroby jízdních kol a komponentů v České i Slovenské republice. Na těchto základech byl veletrh Bike Brno založený. V posledních několika letech si Bike Brno s vynikající strategickou polohou uprostřed Evropy posiluje i svou mezinárodní pozici. Každoroční nárůst zahraničních vystavovatelů je tomu důkazem.

Mohlo by vás zajímat

Partneři veletrhu

 

Fotogalerie - Bike Brno

Video - Bike Brno

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště