Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Bike Brno
4.-7.10. 2012

Mezinárodní cyklistický veletrh

„Outdoor test“ – testování jízdních kol v terénu

Letošní ročník veletrhu nabízí v novém říjnovém termínu možnost testování všech typů jízdních kol v areálu RIVIÉRA v těsné blízkosti brněnského výstaviště.

Bike konference 2012 o potenciálu cyklistické dopravy v ČR

V rámci cyklistického veletrhu Bike Brno, který se uskuteční na brněnském výstavišti ve dnech 4. – 7. října 2012, se bude konat i tradiční dvoudenní Bike Konference (4. – 5. 10.2012). V centru její pozornosti bude dialog mezi orgány státní správy, městy a obcemi, neziskovými organizacemi a firmami, které rozvíjejí obchodní aktivity v různých činnostech souvisejících s cyklistikou a cyklistickou dopravou. „Chceme skloubit aktivity všech subjektů, které mohou ovlivnit politiku i budoucí podobu cyklodopravy u nás na několik let dopředu a více zapojit i podnikatelský sektor,“ říká Jaroslav Martinek z Centra dopravního výzkumu, jeden z hlavních organizátorů konference. Hlavním mottem a tématem letošní konference bude „Jak propagovat cyklistickou dopravu“.

V Jihlavě začala první schůzka měst přátelských k cyklistům

Do Jihlavy na Vysočině se na pracovní jednání dnes sjeli zástupci měst, která chtějí vytvořit lepší podmínky pro cyklisty. Jde o historicky první setkání tohoto druhu, které svolal národní cyklokoordinátor Jaroslav Martinek, a kterého se za Ministerstvo dopravy zúčastní také vrchní ředitel úseku silniční a vodní dopravy Karel Peška. K cyklokoordinátorům 22 českých měst se připojí také reprezentanti německých měst Drážďany a Lipsko.

V Jihlavě začala první schůzka měst přátelských k cyklistům

Světový pohár horských kol se stěhuje. Na řadě je Vysočina.

Po závodě v belgickém Houffalize se elitní seriál závodů horských kol přesouvá do Česka. Pořadatelé z Nového Města na Moravě připravili řadu novinek a chtějí zopakovat mimořádný úspěch loňského ročníku.

Světový pohár horských kol se stěhuje. Na řadě je Vysočina.

Patnáct let tradice cyklistického veletrhu BIKE BRNO!

Veletrh Bike Brno letos vstupuje do svého jubilejního patnáctého ročníku. Veletrh se konal v letech 1998 – 2002 nejdříve 4 roky ve Žďáru nad Sázavou a jeden rok již v Brně pod názvem Bike Vysočina. Od roku 2003 se již napevno usídlil na brněnském výstavišti pod názvem Bike Brno.

Patnáct let tradice cyklistického veletrhu BIKE BRNO!

Termínový přesun veletrhu

Od letošního ročníku se posouvá termín konání veletrhu Bike Brno a souběžně konaných veletržních projektů přibližně o měsíc dopředu.

Termínový přesun veletrhu

Doprovodné aktivity spojené se změnou termínu

S veletrhem Bike Brno je již několik let pevně spjata celá řada doprovodných akcí.

Doprovodné aktivity spojené se změnou termínu

Nové logo – nová tvář

Od počátku konání, tedy již celých 14 ročníků používal veletrh Bike Brno (dříve Bike Vysočina) stejné logo.

Nové logo – nová tvář

Sportovní veletrhy Čechy baví - Předběžná závěrečná zpráva

Nabídka pro sport a aktivní trávení volného času opět vzbudila velký zájem veřejnosti. Čtyřlístek veletržních projektů SPORT Life, Bike Brno, Caravaning Brno a boat Brno si za první tři dny prohlédlo o deset procent více návštěvníků než loni. Po čtvrtém dnu návštěvnost zřejmě překročí 44 tisíc osob, přičemž nejméně dva a půl tisíce návštěvníků přijede ze zahraničí.

Sportovní veletrhy Čechy baví - Předběžná závěrečná zpráva

Mohlo by vás zajímat

Partneři veletrhu

 

Fotogalerie - Bike Brno

Video - Bike Brno

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště