Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Bike Brno
4.-7.10. 2012

Mezinárodní cyklistický veletrh

Cestovatelé se zastavili v Brně

Sportovní veletrhy se staly vyhlášeným dostaveníčkem světoběžníků, dobrodruhů, cyklocestovatelů a milovníků adrenalinu, kteří se o své netradiční zážitky chtějí podělit s ostatními. Třídenní cestovatelský festival KOLEM SVĚTA začal už v pátek v Kongresovém centru, víkendový festival CYKLOCESTOVÁNÍ odstartoval v sobotu v pavilonu A3.

Jiří Ježek: Mám kolem sebe úžasné lidi, pro které mne baví vítězit

Cyklista Jiří Ježek se čtyřikrát zúčastnil paralympijských her. Ze Sydney, Athén, Pekingu a Londýna si přivezl jedenáct medailí, z toho šest zlatých. V Londýně zlatě zazářil v časovce, stříbrnou medaili vybojoval ve stíhacím závodě na čtyři kilometry.

Jiří Ježek: Mám kolem sebe úžasné lidi, pro které mne baví vítězit

Jaroslav Kulhavý: Olympijský rok je vždycky výjimečný

Olympijský vítěz z Londýna v jízdě na horských kolech Jaroslav Kulhavý přijel potěšit fanoušky mezinárodního cyklistického veletrhu BIKE BRNO. Včera besedoval na pódiu v pavilonu F, dnes ho tamtéž čeká vystoupení s dalšími zlatými olympioniky Dalerem a Ježkem, odpoledne v 16 hodin šlápne do pedálů v rámci Cofidis silničního kritéria, odpoledních cyklistických závodů ve veletržním areálu.

Jaroslav Kulhavý:  Olympijský rok je vždycky výjimečný

Vyrobte si vlastní energii!

Návštěvníci veletrhu Bike Brno si mohou na kole vyšlapat energii potřebnou k rozsvícení žárovky a umixování ovocného nápoje. O obnovitelnosti zdrojů energie se na vlastní kůži přesvědčí v ekologickém „Cyklo fresh baru“.

Vyrobte si vlastní energii!

Rozpohybujme se, říkají cyklisté i lékaři

Stáváme se národem líných tlouštíků a přijde nás to draho. Drsná data přinesl druhý den veletržní Bike konference na téma propagace aktivního pohybu a cykloturistiky ve městech a v krajích.

Rozpohybujme se, říkají cyklisté i lékaři

Ministr Heger přijel podpořit zdravý životní styl

Ministr zdravotnictví Leoš Heger zahájil druhý den veletržní Bike konference příspěvkem o významu pohybových aktivit pro zdraví populace. V rozhovoru pochválil pestrou nabídku v pavilonech, která podle něj může inspirovat návštěvníky ke sportu a pohybu.

Ministr Heger přijel podpořit zdravý životní styl

Jan Fischer: Elektrokola mají budoucnost

K hostům letošních veletrhů sportu a tance patří i bývalý premiér a jeden ze současných kandidátů na českého prezidenta Jan Fischer. Ten si na brněnském výstavišti prohlédl všechny pavilony a v tom cyklistickém, kde se zastavil v prostoru u testování elektrokol, poskytl i krátký rozhovor.

Jan Fischer: Elektrokola mají budoucnost

Česká republika potřebuje změnu životního stylu, ten se vytváří v dětství

Cyklistický veletrh Bike Brno navštívil v pátek ministr zdravotnictví pan Leoš Heger. Zúčastnil se druhého dne cyklokonference, jehož ústředním tématem byl pohyb a jeho vliv na zdraví populace. Pravidelná jízda na kole může přinést přirozenou cestou změnu životního stylu a podle výzkumů má přínos v řádu milionů EUR.

Česká republika potřebuje změnu životního stylu, ten se vytváří v dětství

Navštivte expozici Favoritu Brno

Favorit Brno vám nabízí možnost setkání s osobnosti tohoto týmu. Najdete je v pavilonu V brněnského výstaviště.

Začala dvoudenní cyklistická konference

V pavilonu P byla zahájena nejvýznamnější odborná doprovodná akce veletrhu Bike Brno na téma propagace cyklodopravy a cykloturistiky. Program Bike konference 2012 je natolik obsáhlý, že se poprvé protáhne na dva dny a v pátek zde bude přednášet také ministr zdravotnictví Leoš Heger.

Začala dvoudenní cyklistická konference

Mohlo by vás zajímat

Partneři veletrhu

 

Fotogalerie - Bike Brno

Video - Bike Brno

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště