Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Bike Brno
4.-7.10. 2012

Mezinárodní cyklistický veletrh

Leader Fox

 

Domácí výrobce Leader Fox se letos rozhodl oživit novou rodící se kategorii horských kol s ráfky o průměru 27,5 palce a představil horkou novinku Jasper.  Komponentové osazení nabízí kombinaci řad Alivio a Deore od tradičního výrobce Shimano a spolu s hydraulickými kotoučovými brzdami Tektro HDC 300 budí dojem vyšší cenové třídy, než ve které kolo s cenovkou 14.300 Kč ve skutečnosti je. První vlaštovkou od Leader foxu v kategorii 27,5" byl loni model Seven, který se zařadil k nemnoha bikům od českých výrobců vytvořených pro tuto kategorii kompromisních kol mezi 26 a 29 palci. Seven ale patří do o něco vyšší cenové hladiny nad 20.000 Kč a i proto je Jasper příjemným přírůstkem.

Značka Leader Fox dlouhodobě staví na výhodném poměru mezi cenou a nabízenými parametry svých modelů, kompletně montovaných v Čechách, a to v moderní továrně na okraji Českých Budějovic. Výrobní prostory budou v letošním roce bohatší o novou moderní lakovací linku, která zajisté zvýší flexibilitu a obecně celkové možnosti výroby.

Sázka na kvalitu, tak by se dala stručně charakterizovat kolekce elektrokol Leader Fox. Systém pohonu Tranz-X je totiž použit na většině letos nabízených krosových a městských eletro-modelů, s motorem v předním náboji a baterií zakomponovanou do zadního nosiče. Novinkou v segmentu elektrokol je ale například model Lotus, vybavený novou, vlastní řadou elektromotorů a baterií, vyvinutou ve spolupráci s japonským výrobcem Nipo. Pro akumulátory byly použity články Samsung, zásadní je tedy bezporuchovost a co nejlepší uživatelská přívětivost, s níž samozřejmě souvisí také vysoký dojezd na jedno nabití a především samotná servisní podpora, zajištěná výrobcem. V současné době probíhají testy sad Energy, mezi něž patří nejen zmíněný model Lotus, ale i další trojice výkonnějších modelů. Špičku tvoří elektro-sada pro MTB, s 250-650 W a baterií 11-14 Ah značek Sony nebo Samsung. Lákavé zde mají být nejen samotné parametry, srovnatelné s vyhlášeným BionX, ale především podstatně příznivější, údajně až o polovinu nižší cena. Nyní již brázdí české luhy a háje třicetikusová ověřovací série těchto terénních elektro-sad, které se na sériových modelech objeví příští rok.

Více o aktuální kolekci Leader Fox se dozvíte na www.leaderfox.com.

Mohlo by vás zajímat

Partneři veletrhu

 

Fotogalerie - Bike Brno

Video - Bike Brno

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště