Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

ANIMAL TECH
5.-8.9. 2021

Mezinárodní veletrh pro živočišnou výrobu

DOPROVODNÝ PROGRAM veletrhu ANIMAL TECH a Národní výstavy hospodářských zvířat

neděle | pondělí | úterý | středa

5. – 8. 9. 2021 neděle - středa

Expozice skotu
Místo konání: Pavilon P

Včelařská výstava
Místo konání: Pavilon F

Expozice koní
Místo konání: Pavilon F

Expozice ovcí, koz a prasat
Místo konání: Pavilon P

Ukázky zpracování vlny, dílnička pro návštěvníky
Místo konání: Pavilon P, stánek 106

Zemědělství žije!
Místo konání: stánek Zemědělského svazu ČR

Výstava O krávě
Místo konání: Pavilon P

ukázky plemen skotu tyrolský šedý, normandský skot
Místo konání: Pavilon P, předvadiště dojeného skotu

 

5. 9. 2021 neděle

9.00 – 15.00 Včelařské přednášky
Místo konání: Pavilon P – sál P4

10:00-12:00 Oldřich Veverka-Aktuální zdravotní situace včelstev v JMK
13:00-15:00 Radomír Hykl-zvládání chovu včel

Chovatelský program

Místo konání: Pavilon P – předvadiště dojeného skotu
11.00 – 11.45 Slavnostní zahájení veletrhu
12.00 – 13.30 Ukázka kolekce dojeného skotu
13.30 – 15.00 Národní šampionát skotu Jersey (rozhodčí: Elia Palmas, IT)
15.00 – 17.00 Soutěž „Dítě a tele “

Místo konání: Pavilon P – předvadiště masného skotu
11.00 – 16.00 Národní šampionát plemene Aberdeen Angus (rozhodčí: William McLaren, farma Netherton, Skotsko)


Místo konání: Pavilon P – předvadiště ovcí, koz a prasat

 

  • ukázky zpracování vlny – po celý den v expozici přadlenek
  • Dílnička pro návštěvníky- po celý den v expozici přadlenek
  • ukázka výroby sýra – v průběhu dne
  • Vlci na hranicích – videoprojekce dokumentárního filmu – 11:00; 16:00
  • 10:00 – 10:30; 16:00 – 16:30 komentovaná přehlídka plemen ovcí a koz
  • 10:30 – 11:00; 16:30 – 17:00 Komentovaná ukázka střiže ovcí (předvadiště)
  • 11:00 – 11:30 módní přehlídka (expozice přadlenek)
  • 11:30 – 12:00 soutěž pro návštěvníky – hlasování o nejlepší model přehlídky a následné vylosování hlasujícího, který získává poukaz na kurz zpracování vlny v Nedělní škole řemesel ve Stránském (expozice přadlenek)
  • 12:15 – 12:45 Vlnohrátky (předvadiště)
  • 13:00 – 14:00 workshop pro návštěvníky : Plstěná květina (expozice přadlenek)
  • 14:15 – 15:30 Přehlídka ovčáckých a pasteveckých plemen psů s odborným výkladem (předvadiště)

 

13.00 – 14.00 Předvádění prasat

Jezdecký program a ukázky využití koní
Pavilon F - kolbiště

  • 9:30 - 9:50 Mountain trail - mladé naděje           
  • 9:50 - 9:55 Chovatelská přehlídka starokladrubských plemenných hřebců
  • 9:55 - 10:00 Chovatelská přehlídka koní plemene lusitano          
  • 10:00- 10:15 Chovatelská přehlídka koní plemene shetland pony           
  • 10:15- 10:20 Chovatelská přehlídka koní plemene minihorse    
  • 10:20- 10:30 Chovatelská přehlídka chladnokrevných hřebců    
  • 10:30 - 10:35 Chovatelská přehlídka koní plemene shire              
  • 10:35 - 10:45 Chovatelská přehlídka chladnokrevných klisen     
  • 10:45 - 10:55 Chovatelská přehlídka koní plemene hafling          
  • 10:55 - 11:00 Chovatelská ukázka hřebce plemene moravský teplokrevník        
  • 11:00 - 11:10 Chovatelská přehlídka klisen plemene moravský teplokrevník      
  • 11:10 - 11:15 Chovatelská ukázka fríského koně              
  • 11:15 - 11:20 Chovatelská přehlídka koní plemene fjordský kůň              
  • 11:20 - 11:30 Chovatelská přehlídka koní plemene Shagya arab
  • 11:30 - 11:35 Chovatelská přehlídka koní plemene Islandský kůň            
  •  11:35 - 11:40 Chovatelská ukázka oslíků Zoochov Kružberk  
  • 11:40 - 11:45 NH Kladruby předvedení starokladrubských plemenných hřebců v zápřeži
  • 11:45 - 12:00 Shetland pony race team CZ - dostihy registrovaných shetlandských poníků
  • 12:00 - 12:10 Předvedení trojnásobné vítězky Velké pardubické Orphee des Blins
  • 12:10 - 12:15 Vendula Šponarová a fríský valach Tajfun - jezdecká ukázka          
  • 12:15 - 12:20 Chladnokrevná práce s kládou      
  • 12:20 - 12:30 Martina Sluková a Shagya arabská klisna Kordula - přirozená komunikace
  • 12:30 - 12:40 NH Kladruby „PAS DE DEUX“ starokladrubských plemenných hřebců         
  • 12:40 - 13:00 Hravá anatomie aneb co dělá koně koněm             
  • 13:00 - 13:05 Křest hříběte plemene minihorse
  • 13:05 - 13:15 Předvedení chladnokrevných spřežení     
  • 13:15 - 13:45 Koňské polo – Noe polo club         
  • 13:45 - 14:00 Jana Kotvová - westernová show - lasa a biče        
  • 14:00 - 14:30 Nástup koní amerických plemen a westernové ukázky     
  • 14:30 - 15:00 Ukázka služebních koní - Jízdní policie Brno            
  • 15:00 - 15:05 Předvedení oslíků Zoochov Kružberk         
  • 15:05     15:15 Skoková ukázka plemene minihorse         
  • 15:15 - 15:30 Ukázka skoků ve volnosti - Przedswit Lionel           
  • 15:30 - 15:45 Pushball a fjordští koně    
  • 15:45 - 15:55 Čtverylka v podání chladnokrevných koní
  • 15:55 - 16:05 Předvedení trojnásobné vítězky Velké pardubické Orphee des Blins         
  • 16:05 - 16:25 Kůň Valda a jeho psí kousky – komunikace s koněm Valda Team 
  • 16:25 - 16:35 Jezdecká ukázka islandských koní – Vikinghorse Milevo   
  • 16:35 - 16:40 Vendula Šponarová a fríský valach Tajfun - ukázka práce na dvou lonžích
  • 16:40 - 16:50 Jezdecká ukázka koní plemene Shagya arab v dobových kostýmech          
  • 16:50 - 17:00 Předvedení plemene minihorse v zápřahu
  • 17:00 - 17:15 Krojová ukázka kočárů - chladnokrevní koně a haflingové
  • 17:15 - 17:35 Mountain Trail a Working Race      

Ukázky:

  • ukázka práce Jízdní policie Brno
  • ukázka koňského póla
  • vystoupení s lasem a bičem – Jana Kotvová alias Crazy
  • předvedení klisny Orphée des Blins – trojnásobná vítězka Velké pardubické steeplechase crosscountry
  • Národní hřebčín Kladruby nad Labem ukázka čtyřspřeží a jezdecká ukázka starokladrubských hřebců
  • ukázky westernových disciplín - plemena appaloosa, quarter horse, paint horse 
  • mountain trail a working race - ukázky soutěží na přírodních překážkách
  • jezdecké ukázky fríských koní
  • vozatajské ukázky - hafling
  • ukázka využití a práce chladnokrevných koní
  • skoková a vozatajská ukázka minihorse
  • jezdecká ukázka fjordských koní
  • ukázky dostihů dětí na shetlandských ponících
  • kůň Valda a jeho psí kousky – komunikace s koněm Valda Team
  • jezdecká ukázka islandských koní
  • přirozená komunikace a jezdecká ukázka plemene Shagya arab
  • Hravá anatomie aneb co dělá koně koněm
  • a další

 

Místo konání: Pavilon F – kruhovka

09.30 – 11.30 Ukázky výcviku koní
11.30 – 12.00 Vožení dětí na koních
12.00 – 12.30 Ukázky komunikace s koněm
12.30 – 13.30 Ukázky výcviku koně
13.30 – 14.00 Vožení dětí na koních
14.00 – 14.30 Ukázky komunikace s koněm
14.30 – 15.00 Equipoint – komunikační hra pro diváky
15.00 – 16.00 Ukázky výcviku koně
16.00 – 16.30 Vožení dětí na koních
16.30 – 17.30 Ukázky výcviku koně

 

6. 9. 2021 pondělí

Chovatelský program

Místo konání: Pavilon P – předvadiště dojeného skotu

10.00 – 13.00 Soutěžní přehlídka českého strakatého skotu (rozhodčí: Ing. Matúš Kohút, SK, Ing. Ivan Pavlík, PhD., SK)
Návštěvnická soutěž v odhadu hmotnosti
13.00 – 15.00 Národní šampionát plemene brown swiss(rozhodčí: Elia Palmas, IT)
15.30 – 16.00 Ukázky kolekcí dojeného skotu
16.00 – 17.00 Ukázka normandského skotu

Místo konání: Pavilon P – předvadiště masného skotu

10.00 – 12.30 Národní šampionát plemene Charolais (rozhodčí: Vít Čepelák, ČR)
13.00 – 16.00 Národní šampionát plemene Limousine (rozhodčí: Carl Scholler, DE)

Místo konání: Pavilon P – sál P 4

10.00 - 12.00 Beseda se skotským chovatelem plemene aberdeen angus panem Williamem McLarenem, Místa je nutné rezervovat na info@aberdeenangus.cz

Místo konání: Pavilon F – předvadiště ovcí, koz a prasat

  • ukázky zpracování vlny – po celý den v expozici přadlenek
  • Dílnička pro návštěvníky- po celý den v expozici přadlenek
  • ukázka výroby sýra – v průběhu dne
  • Vlci na hranicích – videoprojekce dokumentárního filmu – 11:00; 16:00
  • 10:00 – 10:30; 16:00 – 16:30 komentovaná přehlídka plemen ovcí a koz
  • 12:15 – 12:45 Vlnohrátky (předvadiště)
  • 13:00 – 14:00 workshop pro návštěvníky : Předení pomocí vřetánky (expozice přadlenek)

13.00 – 14.00 Předvádění prasat

Jezdecký program a ukázky využití koní
Pavilon F - kolbiště

 

  • 9:30       9:50       Mountain trail - mladé naděje
  • 9:50       9:55       Předvedení oslíků Zoochov Kružberk
  • 9:55       10:00     Chovatelská přehlídka starokladrubských plemenných hřebců
  • 10:00     10:15     Chovatelská přehlídka koní plemene shetland pony
  • 10:15     10:35     Chovatelská přehlídka koní plemene minihorse
  • 10:35     10:45     Chovatelská přehlídka chladnokrevných hřebců
  • 10:45     10:50     Chovatelská přehlídka koní plemene shire
  • 10:50     11:00     Chovatelská přehlídka chladnokrevných klisen
  • 11:00     11:10     Chovatelská přehlídka koní plemene hafling
  • 11:10     11:15     Chovatelská ukázka hřebce plemene moravský teplokrevník
  • 11:15     11:25     Chovatelská přehlídka klisen plemene moravský teplokrevník
  • 11:25     11:30     Chovatelská ukázka fríského koně
  • 11:30     11:35     Chovatelská přehlídka koní plemene fjordský kůň
  • 11:35     11:45     Chovatelská přehlídka koní plemene Shagya arab
  • 11:45     11:50     Chovatelská přehlídka koní plemene islandský kůň
  • 11:50     11:55     Chovatelská ukázka koní plemene lusitáno
  • 11:55     12:05     NH Kladruby předvedení starokladrubských plemenných hřebců v zápřeži
  • 12:05     12:20     Shetland pony race team CZ - dostihy registrovaných shetlandských poníků
  • 12:20     12:30     Předvedení trojnásobné vítězky Velké pardubické Orphee des Blins (FR)
  • 12:30     12:35     Vendula Šponarová a fríský valach Tajfun - jezdecká ukázka
  • 12:35     12:45     Chladnokrevná práce s kládou
  • 12:45     12:55     Martina Sluková a Shagya arabská klisna Kordula - přirozená komunikace
  • 12:55     13:05     NH Kladruby „PAS DE DEUX“ starokladrubských plemenných hřebců
  • 13:05     13:25     Hravá anatomie aneb co dělá koně koněm
  • 13:25     13:35     Předvedení plemene minihorse v zápřahu
  • 13:35     13:55     Jak funguje koňská záchranka?
  • 13:55     14:05     Předvedení spřežení chladnokrevných koní
  • 14:05     14:40     Nástup koní amerických plemen a westernové ukázky
  • 14:40     15:00     Working Equitation
  • 15:00     15:10     NH Kladruby „PAS DE DEUX“ starokladrubských plemenných hřebců
  • 15:10     15:20     Skoková ukázka plemene minihorse
  • 15:20     15:35     Ukázka skoků ve volnosti - Przedswit Lionel
  • 15:35     15:50     Pushball a fjordští koně
  • 15:50     16:00     Čtverylka v podání chladnokrevných koní
  • 16:00     16:10     Předvedení trojnásobné vítězky Velké pardubické Orphee des Blins (FR)
  • 16:10     16:30     Kůň Valda a jeho psí kousky – komunikace s koněm Valda Team
  • 16:30     16:40     Jezdecká ukázka islandských koní – Vikinghorse Milevo
  • 16:40     16:45     Vendula Šponarová a fríský valach Tajfun - ukázka práce na dvou lonžích
  • 16:45     16:55     Jezdecká ukázka koní plemene Shagya arab v dobových kostýmech
  • 16:55     17:10     Krojová ukázka kočárů - chladnokrevní koně a haflingové
  • 17:10     17:30     Mountain Trail a Working Race

Ukázky:

  • vystoupení Koňské záchranky
  • předvedení klisny Orphée des Blins – trojnásobná vítězka Velké pardubické steeplechase crosscountry
  • Národní hřebčín Kladruby nad Labem ukázka čtyřspřeží a jezdecká ukázka starokladrubských hřebců
  • ukázky westernových disciplín - plemena appaloosa, quarter horse, paint horse 
  • mountain trail a working race - ukázky soutěží na přírodních překážkách
  • jezdecké ukázky fríských koní
  • ukázka soutěže Working Equitation
  • vozatajské ukázky - hafling
  • ukázka využití a práce chladnokrevných koní
  • skoková a vozatajská ukázka minihorse
  • jezdecká ukázka fjordských koní
  • ukázky dostihů dětí na shetlandských ponících
  • kůň Valda a jeho psí kousky – komunikace s koněm Valda Team
  • jezdecká ukázka islandských koní
  • přirozená komunikace a jezdecká ukázka plemene Shagya arab
  • Hravá anatomie aneb co dělá koně koněm
  • a další

 

Místo konání: Pavilon F – kruhovka

 

  • 9:50 - 10:10 Výcvik koní - americká plemena
  • 10:10 - 10:30 Práce s koněm ve volnosti, výcvik              
  • 10:30 - 11:00 Jezdecká školička Řícmanice         
  • 11:00  - 11:30 Jezdecká škola mládeže Moravský Krumlov          
  • 11:30 - 12:00 Vožení dětí           
  • 12:00 - 12:30 Equipoint – komunikační hra člověka a koně         
  • 12:30 - 13:00 Práce s koněm ve volnosti, výcvik              
  • 13:00 - 13:30 Shagya arab - ukázky komunikace a předvedení plemene             
  • 13:30 - 14:00 Hravá anatomie aneb co dělá koně koněm            
  • 14:00 - 14:30 Práce s koněm ve volnosti, výcvik              
  • 14:30 - 15:00 Vožení dětí           
  • 15:00 - 15:20 Shagya arab - ukázky komunikace a předvedení plemene             
  • 15:20 - 15:50 Zkuste si práci s miniaturním koněm v trailu nebo ve skocích přes překážky          
  • 15:50 - 16:00 kůň Valda a jeho psí kousky – komunikace s koněm Valda Team
  • 16:00 - 16:30 Vožení dětí

 

 

7. 9. 2021 úterý

9.00 – 17.00 10. středoevropský veterinární kongres
Místo konání: sál P1, pavilon P

10.00 – 12.00 Valná hromada SCHP
Místo konání: sál P4, pavilon P

10.00 – 12:30 Valná hromada A.Zet
Místo konání: sál Brno, pavilon A

14.00 – 17.00 10. středoevropský veterinární kongres
Místo konání: sál P4, pavilon P

Chovatelský program

Místo konání: Pavilon P – předvadiště dojeného skotu

10.00 - 14.30 Národní šampionát holštýnského skotu (rozhodčí: Ing. Zdeněk Schaffelhofer ČR)
Přehlídka, hodnocení s odborným komentářem
15.00 – 15.30 Komentovaná ukázka normandského skotu
15.30 – 16.30 Ukázky kolekcí dojeného skotu

Místo konání: Pavilon P – předvadiště masného skotu

10.00 – 12.30 Národní šampionát plemene Masný simentál (rozhodčí: Ronan Tuohy, Gerry Neenan, Irsko)
13.00 – 15.00 Národní šampionát plemene Parthenaise (rozhodčí: Vincent Loiseau, Francie)
15.00 – 17.00 Komentovaná přehlídka a prezentace vybraných masných plemen, která nebudou mít vlastní soutěžní šampionát (Belgické modrobílé, Dexter, Galloway, Gasconne, Highland, Piemontese, Salers, Wagyu)

 

Místo konání: Pavilon P – předvadiště ovcí, koz a prasat

 

  • ukázky zpracování vlny – po celý den v expozici přadlenek
  • Dílnička pro návštěvníky- po celý den v expozici přadlenek
  • ukázka výroby sýra – v průběhu dne
  • Vlci na hranicích – videoprojekce dokumentárního filmu – 11:00; 16:00
  • 10:00 – 10:30; 16:00 – 16:30 komentovaná přehlídka plemen ovcí a koz
  • 11:00 – 11:30 módní přehlídka (expozice přadlenek)
  • 11:30 – 12:00 soutěž pro návštěvníky – hlasování o nejlepší model přehlídky a následné vylosování hlasujícího, který získává poukaz na kurz zpracování vlny v Nedělní škole řemesel ve Stránském (expozice přadlenek)
  • 12:15 – 12:45 Vlnohrátky (předvadiště)
  • 13:00 – 14:00 workshop pro návštěvníky: Barvení přírodninami (expozice přadlenek)
  • 14:00 – 15:00 „Ovce v sociálním podnikání“, praktická ukázka příkladu sociálního podniku založeném na chovu valašské ovce (expozice přadlenek)
  • 15:00 – 16:00 „Jak vzniká model“ Jana Suchá a její postupy... od myšlenky k výrobku (expozice přadlenek)

 

 

13.00 – 14.00 Předvádění prasat

 

Jezdecký program a ukázky využití koní
Pavilon F - kolbiště

  • 9:30       9:50       Mountain trail - mladé naděje
  • 9:50       9:55       Předvedení oslíků Zoochov Kružberk
  • 9:55       10:00     Chovatelská přehlídka starokladrubských plemenných hřebců
  • 10:00     10:15     Chovatelská přehlídka koní plemene shetland pony
  • 10:15     10:35     Chovatelská přehlídka koní plemene minihorse
  • 10:35     10:45     Chovatelská přehlídka chladnokrevných hřebců
  • 10:45     10:50     Chovatelská přehlídka koní plemene shire
  • 10:50     11:05     Chovatelská přehlídka chladnokrevných klisen
  • 11:05     11:15     Chovatelská přehlídka koní plemene hafling
  • 11:15     11:20     Chovatelská ukázka hřebce plemene moravský teplokrevník
  • 11:20     11:30     Chovatelská přehlídka klisen plemene moravský teplokrevník
  • 11:30     11:35     Chovatelská ukázka fríského koně
  • 11:35     11:40     Chovatelská přehlídka koní plemene fjordský kůň
  • 11:40     11:50     Chovatelská přehlídka koní plemene Shagya arab
  • 11:50     11:55     Chovatelská přehlídka koní plemene islandský kůň
  • 11:55     12:00     Chovatelská ukázka koní plemene lusitáno
  • 12:00     12:10     NH Kladruby předvedení starokladrubských plemenných hřebců v zápřeži
  • 12:10     12:20     Shetland pony race team CZ - dostihy registrovaných shetlandských poníků
  • 12:20     12:30     Předvedení trojnásobné vítězky Velké pardubické Orphee des Blins (FR)
  • 12:30     12:35     Vendula Šponarová a fríský valach Tajfun - jezdecká ukázka
  • 12:35     12:45     Chladnokrevná práce s kládou
  • 12:45     12:55     Martina Sluková a Shagya arabská klisna Kordula - přirozená komunikace
  • 12:55     13:05     NH Kladruby „PAS DE DEUX“ starokladrubských plemenných hřebců
  • 13:05     13:25     Hravá anatomie aneb co dělá koně koněm
  • 13:25     13:35     Předvedení plemene minihorse v zápřahu
  • 13:35     13:55     Kůň Valda a jeho psí kousky – komunikace s koněm Valda Team
  • 13:55     14:05     Předvedení spřežení chladnokrevných koní
  • 14:05     14:35     Nástup koní amerických plemen a westernové ukázky
  • 14:35     15:00     Ukázka služebních koní - Jízdní policie Brno
  • 15:00     15:15     Working Equitation
  • 15:15     15:25     NH Kladruby „PAS DE DEUX“ starokladrubských plemenných hřebců
  • 15:25     15:40     Skoková ukázka plemene minihorse
  • 15:40     15:55     Ukázka skoků ve volnosti - Przedswit Lionel
  • 15:55     16:05     Pushball a fjordští koně
  • 16:05     16:15     Čtverylka v podání chladnokrevných koní
  • 16:15     16:25     Předvedení trojnásobné vítězky Velké pardubické Orphee des Blins (FR)
  • 16:25     16:35     Jezdecká ukázka islandských koní – Vikinghorse Milevo
  • 16:35     16:45     Vendula Šponarová a fríský valach Tajfun - ukázka práce na dvou lonžích
  • 16:45     17:00     Jezdecká ukázka koní plemene Shagya arab v dobových kostýmech
  • 17:00     17:15     Krojová ukázka kočárů - chladnokrevní koně a haflingové
  • 17:15     17:35     Mountain Trail a Working Race

 

Ukázky:

  • ukázka práce Jízdní policie Brno
  • ukázka soutěže Working Equitation
  • předvedení klisny Orphée des Blins – trojnásobná vítězka Velké pardubické steeplechase crosscountry
  • Národní hřebčín Kladruby nad Labem ukázka čtyřspřeží a jezdecká ukázka starokladrubských hřebců
  • ukázky westernových disciplín - plemena appaloosa, quarter horse, paint horse 
  • mountain trail a working race - ukázky soutěží na přírodních překážkách
  • jezdecké ukázky fríských koní
  • vozatajské ukázky - hafling
  • ukázka využití a práce chladnokrevných koní
  • skoková a vozatajská ukázka minihorse
  • jezdecká ukázka fjordských koní
  • ukázky dostihů dětí na shetlandských ponících
  • kůň Valda a jeho psí kousky – komunikace s koněm Valda Team
  • jezdecká ukázka islandských koní
  • přirozená komunikace a jezdecká ukázka plemene Shagya arab
  • Hravá anatomie aneb co dělá koně koněm
  • a další

 

Místo konání: Pavilon F – kruhovka

  • 9:50-10:10 Výcvik koní - americká plemena        
  • 10:10-10:30 Práce s koněm ve volnosti, výcvik  
  • 10:30-11:00 Jezdecká školička Řícmanice            
  • 11:00- 11:30 Jezdecká škola mládeže Moravský Krumlov             
  • 11:30-12:00 Equipoint – komunikační hra člověka a koně            
  • 12:00-12:30 Vožení dětí              
  • 12:45-13:00 Kůň Valda a jeho psí kousky – komunikace s koněm Valda Team
  • 13:00-13:30 Shagya arab - ukázky komunikace a předvedení plemene  
  • 13:30-14:00 Hravá anatomie aneb co dělá koně koněm
  • 14:00-14:30 Práce s koněm ve volnosti, výcvik  
  • 14:30-15:00 Vožení dětí              
  • 15:00-15:20 Shagya arab - ukázky komunikace a předvedení plemene  
  • 15:20-15:50 Práce s koněm ve volnosti, výcvik  
  • 15:50-16:00 Zkuste si práci s miniaturním koněm v trailu nebo ve skocích přes překážky              
  • 16:00-16:30 Vožení dětí

 

 

8. 9. 2021 středa

Chovatelský program

Místo konání: Pavilon P – předvadiště dojeného skotu

10.00 - 11.00 Soutěžní přehlídka normandského skotu (hlavní rozhodčí - Ing. Jaroslav Veber, pomocný rozhodčí - Ing. Marie Koňariková)
11.00 – 11.30 Komentovaná ukázka plemene tyrolský šedý
11.30 – 12.00 „MISS SYMPATIE“ – vyhlášení výsledků návštěvnické ankety
12.30 – 14.30 Ukázky kolekcí dojeného skotu

Místo konání: Pavilon P – předvadiště masného skotu

10.00 – 11.00 Soutěžní přehlídka plemenných býků
11.00 – 12.30 Soutěž chovatelských skupin masných plemen
12.30 – 15.00 Soutěž Junior teamu ČSCHMS Praha

Místo konání: Pavilon P – předvadiště ovcí, koz a prasat

 

  • ukázky zpracování vlny – po celý den v expozici přadlenek
  • Dílnička pro návštěvníky- po celý den v expozici přadlenek
  • Vlci na hranicích – videoprojekce dokumentárního filmu – 11:00; 16:00
  • 10:00 – 10:30; 16:00 – 16:30 komentovaná přehlídka plemen ovcí a koz

 

 

12.00 – 13.00 Předvádění prasat

Místo konání: Pavilon F – kolbiště

  • 9:15       9:50       Mountain trail a Working Race
  • 9:50       9:55       Chovatelská přehlídka starokladrubských plemenných hřebců
  • 9:55       10:05     Chladnokrevná práce s kládou
  • 10:05     10:15     Předvedení plemene minihorse v zápřahu
  • 10:15     10:20     Chovatelská přehlídka koní plemene islandský kůň
  • 10:20     10:25     Krojová ukázka kočárů - haflingové
  • 10:25     10:30     Chovatelská přehlídka koní plemene shire
  • 10:30     10:55     Divadelní a kaskadérská společnost Štvanci: Kavalírské hrátky šlechty z období Marie Terezie
  • 10:55     11:05     Chovatelská přehlídka chladnokrevných hřebců
  • 11:05     11:15     Předvedení trojnásobné vítězky Velké pardubické Orphee des Blins (FR)
  • 11:15     11:35     Kůň Valda a jeho psí kousky – komunikace s koněm Valda Team
  • 11:35     11:45     NH Kladruby předvedení starokladrubských plemenných hřebců v zápřeži
  • 11:45     11:55     Shetland pony race team CZ - dostihy registrovaných shetlandských poníků
  • 11:55     12:05     Vendula Šponarová a fríský valach Tajfun - jezdecká ukázka
  • 12:05     12:15     Chovatelská přehlídka koní plemene minihorse
  • 12:15     12:25     Jezdecká ukázka islandských koní – Vikinghorse Milevo
  • 12:25     12:35     NH Kladruby „PAS DE DEUX“ starokladrubských plemenných hřebců
  • 12:35     12:45     Chovatelská přehlídka koní plemene shetland pony
  • 12:45     12:55     Jezdecká ukázka koní plemene Shagya arab v dobových kostýmech
  • 12:55     13:00     Chovatelská ukázka fríského koně
  • 13:00     13:15     Pushball a fjordští koně
  • 13:15     13:20     Chovatelská ukázka hřebce plemene moravský teplokrevník
  • 13:20     13:30     Chovatelská přehlídka klisen plemene moravský teplokrevník
  • 13:30     13:35     Chovatelská ukázka koní plemene lusitáno
  • 13:35     13:40     Předvedení oslíků Zoochov Kružberk
  • 13:40     13:50     Předvedení spřežení chladnokrevných koní
  • 13:50     14:00     Martina Sluková a Shagya arabská klisna Kordula - přirozená komunikace
  • 14:00     14:25     Divadelní a kaskadérská společnost Štvanci: španělský krok, piaffa, lehnutí, sednutí koně a další prvky drezury
  • 14:25     14:50     Nástup koní amerických plemen a westernové ukázky
  • 14:50     15:10     Hravá anatomie aneb co dělá koně koněm
  • 15:10     15:20     Chovatelská přehlídka chladnokrevných klisen
  • 15:20     15:35     Working Equitation
  • 15:35     15:40     Křest hříběte plemene minihorse
  • 15:40     15:55     Ukázka skoků ve volnosti - Przedswit Lionel
  • 15:55     16:20     Westernové ukázky výcviku a komunikace

 

Ukázky:

  • ukázka soutěže Working Equitation
  • předvedení klisny Orphée des Blins – trojnásobná vítězka Velké pardubické steeplechase crosscountry
  • Národní hřebčín Kladruby nad Labem ukázka čtyřspřeží a jezdecká ukázka starokladrubských hřebců
  • ukázky westernových disciplín - plemena appaloosa, quarter horse, paint horse 
  • mountain trail a working race - ukázky soutěží na přírodních překážkách
  • jezdecké ukázky fríských koní
  • vozatajské ukázky - hafling
  • ukázka využití a práce chladnokrevných koní
  • skoková a vozatajská ukázka minihorse
  • jezdecká ukázka fjordských koní
  • ukázky dostihů dětí na shetlandských ponících
  • kůň Valda a jeho psí kousky – komunikace s koněm Valda Team
  • jezdecká ukázka islandských koní
  • přirozená komunikace a jezdecká ukázka plemene Shagya arab
  • Hravá anatomie aneb co dělá koně koněm
  • a další

Místo konání: Pavilon F – kruhovka

  • 9:50       10:10     Výcvik koní - americká plemena
  • 10:10     10:30     Práce s koněm ve volnosti, výcvik           
  • 10:30     11:00     Jezdecká školička Řícmanice      
  • 11:00     11:15     Kůň Valda a jeho psí kousky – komunikace s koněm Valda Team
  • 11:15     12:00     Equipoint – komunikační hra člověka a koně, Jezdecká škola mládeže Moravský Krumlov              
  • 12:00     12:30     Vožení dětí
  • 12:30     13:00     Zkuste si práci s miniaturním koněm v trailu nebo ve skocích přes překážky        
  • 13:00     13:30     Práce s koněm ve volnosti, výcvik           
  • 13:30     14:00     Práce s koněm ve volnosti, výcvik           
  • 14:00     14:30     Shagya arab - ukázky komunikace a předvedení plemene            
  • 14:30     15:00     Vožení dětí        
  • 15:10     15:40     Hravá anatomie aneb co dělá koně koněm         
  • 15:40     16:00     Práce s koněm ve volnosti, výcvik           

 

Změna programu vyhrazena

 

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vystavovatelé 2021

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště