Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Ze života zemědělství aneb proč je důležité chovat hospodářská zvířata

 

Zemědělský svaz České republiky zve děti a laickou veřejnost na naučně zábavný program o zemědělství na Národní výstavu hospodářských zvířat, která se uskuteční ve dnech 12. až 15. května 2019 na výstavišti v Brně. V rámci projektu Zemědělství žije! podpořeného Ministerstvem zemědělství přiblíží důležitost zemědělství nejen pro péči o krajinu, ale i pro hospodářská zvířata.

Zemědělský svaz připravil zajímavou naučnou stezku s deseti zastaveními, která zavedou návštěvníky do tajů zemědělské výroby, chovu jednotlivých druhů zvířat, ale také přiblíží zemědělství jako nejdůležitější odvětví, a to zejména s ohledem na produkci potravin a potřebu zachovat komplexní péči o krajinu.

První stanoviště naleznou návštěvníci u hlavního vstupu v hale P. Další stanoviště jsou umístěna mezi zvířaty v hale P i F, kde se návštěvník dozví, proč chováme masný a dojný skot, prasata, ovce, kozy a koně a další zajímavosti z jejich života. Navíc budou šesti stanovištích u hospodářských zvířat představena také národní plemena hospodářských zvířat (český strakatý skot, česká červinka, přeštické černostrakaté prase, bílé a hnědé kozy, šumavská a valašská ovce, českomoravský belgický kůň, norický a starokladrubský kůň).  V hale F, na stanovišti Národního centra pro genetické zdroje Výzkumného ústavu živočišné výroby, v.v.i., si děti získané poznatky ověří ve vědomostní osmisměrce a získají malý dárek.

V pavilonu F se na stánku Agronomické fakulty Mendelovy univerzity dozvědí návštěvníci obecné informace o zemědělství.

Stezka je zakončena v naučném koutku Zemědělského svazu poznávací soutěží se Zemědělstvím žije! Zde se návštěvníci mohou dozvědět další informace o oboru, zasoutěžit si v poznávání či v dojení, ale také zhlédnout videa o péči o krajinu a chovu zvířat. Zpestřením bude i malá výstava modelů zemědělské techniky a sušených plodin z našich polí. Pro nejmenší bude nachystáno semínkoviště. Na děti bude čekat malý dáreček.

Datum: 27.3.2019 8:10:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vystavovatelé

 

Facebook

Fotogalerie ANIMAL TECH

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště