Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

ANIMAL TECH
22.-26.4. 2023

Mezinárodní veletrh pro živočišnou výrobu

Vlnohrátky

 

Soutěže pro všechny věkové kategorie.

Přemotání přadénka do klubíčka

Soutěž pro dvojice, soutěžící dostanou k dispozici přadénko vlny ( 100g), které musí co nejrychleji přemotat do klubíčka. Nejrychlejší vítězí.

O nejdelší uháčkovaný řetízek

Soutěžící dostanou přízi o váze 5g, háček na háčkování č.5, pomocí kterého se budou snažit uháčkovat za časový limit 2 min. co nejdelší řetízek. Vítězí nejdelší řetízek.

Sbírání klubíček

Soutěž pro rodiny s dětmi. Soutěžící se budou snažit sesbírat rozházená klubíčka (30 kusů) do proutěného koše v co nejkratším časovém limitu. Soutěž probíhá v minimálně dvou družstvech.

Všechny soutěžící odměníme věcnými cenami a jako bonus vítěz soutěže ve Sbírání klubíček bude mít tu čest stát se kmotrem jehněte (kůzlete). Vítěz může pro mládě vymyslet jméno a pokřtít jej. Obdrží i certifikát kmotra mláděte.

Po celou dobu akce bude pro návštěvníky k dispozici i dílnička, kde si návštěvníci mohou vyzkoušet práci s vlnou. Ti nejmenší mohou vyrábět ovečku pomocí papíru a vlny, ti starší mohou vyzkoušet tkaní na kolíkovém stavu a nebo vyzkoušet bubnovou česačku. Vše za odborné pomoci nadšeného chovatele ovcí a také zpracovatele vlny.

Ukázky zpracování vlny

Budou rovněž po celou dobu akce. Práce na kolovratu, na tkalcovském stavu, plstění jehlou i plstění mokrou technikou.

Všichni členové klubu zpracovatelů vlny a jiných přírodních materiálů budou návštěvníkům nejen předvádět jednotlivé druhy zpracování, ale odpovídat i na dotazy.

Garantem je paní Vladimíra Křenková, Stránské z.s.

 

Datum: 21.2.2019 8:40:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vystavovatelé 2021

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště