Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

ANIMAL TECH
22.-26.4. 2023

Mezinárodní veletrh pro živočišnou výrobu

Veletrh ANIMAL TECH a Národní výstava hospodářských zvířat proběhnou standardně, bude vystaveno několik set hospodářských zvířat


Od 5. do 8. září proběhnou na brněnském výstavišti Mezinárodní veletrh pro živočišnou výrobu ANIMAL TECH a Národní výstava hospodářských zvířat. Díky strategii rozvolňování se počítá s běžným průběhem obou akcí. Národní výstavy hospodářských zvířat se zúčastní všechny chovatelské svazy, přihlášeno je přes 150 vystavovatelů ze všech oborů: krmiva, technologie pro chov, genetika. Vstup vystavovatelů a návštěvníků včetně účastníků ze zahraničí je možný výhradně dle aktuálních pravidel systému O-N-T.

Podmínky vstupu na výstaviště

Technologie pro chov, krmiva, zemědělská technika

Jsou přihlášeny krmivářské firmy, například Mikrop Čebín, VVS Verměřovice, Schaumann, Afeed, Fides Agro. Technologie pro chov budou prezentovat firmy Möller, Farmtec, Kovobel, Brunnthaller-CS. Chovatelé dojeného skotu mohou zhlédnout širokou paletu dojící techniky od firem DeLaval nebo Merkanta. K vidění bude i zemědělská technika například od značky John Deere, Kubota, Cynkomet, Merlo, Pöttinger, APV nebo krmné vozy od STS Olbramovice.

Seznam vystavovatelů, katalog firem na webu

Veletrhy ANIMAL TECH a Národní výstava hospodářských zvířat budou umístěny v pavilonech P a F. Expozice hospodářských zvířat budou umístěny v pavilonu P kromě koní, které najdou návštěvníci v pavilonu F s včelami. V hale P budou postaveny i expozice vystavovatelů.

Šampionáty a soutěžní přehlídky skotu

Doprovodné programy budou realizovány  stejně jako v minulých ročnících. Po jednání se Českým svazem chovatelů masného skotu, Svazem chovatelů holštýnského skotu, Svazem chovatelů českého strakatého skotu, Český svaz chovatelů málopočetných dojených plemen, Svazem chovatelů normandského skotu, Svazem chovatelů ovcí a koz a Svazem chovatelů prasat je potvrzena realizace šampionátů a soutěžních přehlídek skotu, přehlídek prasat, ovcí a koz a chovatelských přehlídek koní. V letošním ročníku proběhnou národní šampionáty plemen masného skotu, národní šampionát skotu Jersey, soutěžní přehlídka českého strakatého skotu, národní šampionát plemene brown swiss, soutěžní přehlídka normandského skotu a národní šampionát holštýnského skotu.Historicky nejvyšší je zastoupení dojeného skotu, celkově bude vystaveno téměř 1000 hospodářských zvířat.

Streamy z předvadišť:  dojený skot, masný skot (bude spuštěno v neděli 5.9. se začátkem šampionátů a soutěžních přehlídek)

Konat se bude i oblíbená návštěvnická anketa Miss Sympatie ve spolupráci s vydavatelstvím Profi press, ve které návštěvníci vybírají nejsympatičtější zástupce masného a dojeného skotu. Zahájení proběhne v neděli dopoledne u předvadiště dojeného skotu. Ve spolupráci se Zemědělským svazem ČR bude realizována stezka Zemědělství žije! určená především žákům základních škol nebo rodinám. Pro návštěvníky je také připravena fotosoutěž Animal Profi Press Photo, mezi cenami je například mobilní telefon. V pavilonu F bude instalována výstava O krávě, která se věnuje především historii soužití člověka a skotu.

Kompletní doprovodný program

Program koní

Na Národní výstavě hospodářských zvířat bude vystaveno přes 90 koní a po celou dobu výstavy bude probíhat westernový program,  chovatelské přehlídky, jezdecké ukázky, koňská spřežení, ukázky práce chladnokrevných koní, voltiž. Koňský program bude probíhat v pavilonu F a budou se zde prodávat i jezdecké potřeby, knihy, oblečení nebo suvenýry. K vidění budou minihorse, shetlandští pony, haflingové, shagya arabové, quarteři, painti, appaloosy, teplokrevníci, koně fríští, starokladrubští nebo chladnokrevníci, poprvé v Brně bude představen islandský kůň. Ve středu vystoupí kaskadérská a divadelní společnost Štvanci.

Včelařská výstava

V hale F najdou návštěvníci tradiční včelařskou výstavu s prodejem potřeb pro včelaře a včelařských produktů - například medu, potravin z včelích produktů a kosmetiky. Ke koupi budou také knihy pro včelaře od vydavatelství Brázda. Na neděli se připravují oblíbené včelařské přednášky.

Prodej farmářských a regionálních potravin

Vedle včelích produktů si budete moci nakoupit také jihomoravské regionální potraviny a farmářské výrobky. Prodejní místa najdete v pavilonu F.

Autobusové zájezdy, organizované skupiny, školy - ve středu zdarma

Po celou dobu veletrhu se počítá se zvýhodněnými podmínkami pro autobusové zájezdy. Od neděle do středy mají účastníci autobusových zájezdů nebo jiných organizovaných skupin vstupné 60 korun, ve středu pak zdarma. Tyto podmínky platí také pro školy. Podívejte se na přesné podmínky pro organizované skupiny.

Zemědělský svaz ČR se zúčastní Národní výstavy hospodářských zvířat s projektem Zemědělství žije! a bude organizovat naučnou stezku pro žáky 2. - 9. tříd. Ve středu je tento program určen pro školní skupiny, které mají 8. 9. vstup na výstaviště zdarma. Více informací a přihlašovací formulář je na webu Zemědělství žije!.

10. středoevropský veterinární kongres

Sedmého září v sále v pavilonu P se bude konat jubilejní 10. středoevropský veterinární kongres zaměřený na hospodářská zvířata. Na webu kongresu (www.cevc.cz) je zveřejněn podrobný program a podmínky registrace.

Vstupné a otevírací doba

Výstaviště bude otevřeno od 9 do 18 hodin, ve středu do 17 hodin. Základní vstupenka stojí 110 korun a je dostupná pouze při online nákupu na webu veletrhu, vstupné na místě stojí 180 korun. Prohlédněte si podrobný ceník vstupného.

 

Datum: 5.9.2021 7:41:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vystavovatelé 2021

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště