Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

V neděli 23. dubna vystoupí na brněnském výstavišti filmoví kaskadéři Niños de Caballos ze Stáje TROJAN

 

Stáj Trojan má sídlo v Praze a zaměřuje se především na výcvik koní pro film – filmové účely a koňské jezdecké show.

Naše koně jste mohli vidět v českých filmech, jako jsou Nabarvené ptáče, Jan Žižka, Marie Terezie nebo v pohádkách, jako jsou Peklo s Princeznou a Čertoviny.

Ze zahraniční produkce jsou to filmy a seriály: Britannia, Knightfall, Borgiové, Dopisy pro Krále, Dangerous Liasons a Corsage a další.

Současně se naši koně pravidelně účastní historických městských slavností v Českém Krumlově, Táboře, Kadani, Mělníku atd.

Do nedělního programu v pavilonu F brněnského výstaviště jsme si pro návštěvníky Národní výstavy hospodářských zvířat připravili ukázku trikového ježdění na koni, tzv. Džigitovky.

Džigitovka (z tureckého „džigit“ zdatný jezdec) je druh akrobacie na cválajícím koni. Vznikla v tehdejším sovětském svazu. Původně se jednalo o kozácké bojové umění, kde se jezdci různě schovávali za koně, museli se na ně umět zavěsit například při úniku nebo při unášení lidí.

Toto umění se postupem času vyprofilovalo jako víceméně umělecká disciplína a stalo se adrenalinovou součástí různých show. Jde o preciznost a ladnost ale hlavně o rychlost, adrenalin a riskantnost.

Na výstavě koní v Brně se Vám přestaví jezdci ze skupiny Niňos de Caballos, kterou si naši mladí jezdci založili ve Stáji Trojan v době „Covidu “ kdy se pouze trénovalo, jelikož žádné akce se nekonaly.

Tito mladí jezdci pod vedením zkušených matadorů dosáhli i přes poměrně nízký věk velmi vysoké úrovně v provedení triku a tím se dostali mezi špičku v tomto oboru v České republice.

Během dvou vystoupení se na filmových koních Stáje Trojan představí jezdci:

Břetislav Vlasák na koni Sueňo, Nikola Trojanová na koni Franco, Julie Drtinová na koni Allaus, Veronika Wildová na koni Bolero, Sára Kafková na koni Allaus a Markéta Fischerová na koni Bolero.

Autor: Vanda Trojanová, fotografie: archiv Stáj Trojan


Datum: 31.3.2023 16:04:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vystavovatelé

 

Facebook

Fotogalerie ANIMAL TECH

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště