Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

ANIMAL TECH
27.-30.6. 2021

Mezinárodní veletrh pro živočišnou výrobu

Trojnásobná vítězka Velké Pardubické poctí brněnskou výstavu koní

 

Národní výstava hospodářských zvířat v Brně se letos těší mimořádnému zájmu chovatelů koní. Více než 150 zástupců téměř 20 plemen koní se 12.-15. května  setká na společném předvadišti na brněnském výstavišti v hale F. Mezi nimi budou takové hvězdy, jako například klisna Orphée des Blins, která jako jediná klisna dokázala vyhrát slavný dostih třikrát za sebou v řadě.

Autor fotografie Stanislav Mikule Autor fotografie Stanislav Mikule

Orphée des Blins je francouzského původu, tato hnědka se narodila v roce 2002 a  o deset let později vyhrála svoji první Velkou Pardubickou steeplechase cross country. Toto vítězství zopakovala v roce 2013 i 2014 a stala se tak jedinou trojnásobnou vítězkou slavného dostihu v řadě za sebou. Klisna majitele Jiřího Trávníčka reprezentovala stáj DS Pegas a za svoji kariéru absolvovala 27 startů,  z nichž 12 proměnila ve vítězství a v roce 2014 ukončila svou kariéru s celkovým ziskem     6 838 570 korun! Zajimavostí je, že podle osvědčení o původu není Orphée des Blins anglický plnokrevník, ale  tzv. nízkopodílový angloarab (1,73 % plnokrevné arabské krve) a patří k angloarabské plemenné knize, přesněji do samostatného registru Sekce II. 

Dostihová klisna bude čestným hostem výstavy, jehož nedělním tématem jsou mj. Legendy na výstavišti. Za westernové koně se představí další legendární vítězové, kteří startovali v rychlostních soutěžích dokonce přímo na půdě výstaviště před dvaceti lety. Zvláštními hosty výstavy budou i herečka Vanda Hybnerová s dcerou Pepinou Rašilovovou, které přijedou vystupovat i se svými koňmi. Obě byly u jedné z prvních výstav hospodářských zvířat v Brně.

Datum: 2.4.2019 9:08:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vystavovatelé 2019

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště