Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

ANIMAL TECH
22.-26.4. 2023

Mezinárodní veletrh pro živočišnou výrobu

TREWIT: výživa v souladu s přírodou

 

Český výrobce minerálních krmiv a lizů a doplňkových krmných směsí dodává nejen pro ekologické zemědělství. Nabízí také TASCO - přírodní biostimulant ze sušených mořských řas, který posiluje imunitu a vitalitu zvířat.


Mořské řasy se ve výživě a lékařství používají již od starověku a v sušené podobě jsou tradičním krmivem dobytka v severských zemích. Dodávají jód a mají protinádorové, protizánětlivé, radioprotektivní a antimutagenní účinky. “Produkt TASCO má certifikát pro organické zemědělství, řasy se těží ručně v Kanadě a suší se na slunci bez použití chemie. Tento přírodní biostimulant má vysoký obsah jódu, který u nás zvířatům chybí, snižuje teplotu a bolestivost. U březích krav výrazně zvyšuje obsah imunoglobulinu v mlezivu, což zvyšuje přežitelnost telat. Má také antikoktidické účinky,” popisuje přednosti výrobku jednatel společnosti TREWIT Miroslav Duda. Moučka z mořských řas TASCO je součástí produktů této značky a přidává se také do výrobkové řady pro psy, kočky a koně, protože snižuje tvorbu plaku a zubního kamene. Chovatelé masného skotu jistě ocení i fakt, že ovlivňuje kvalitu masa, které je křehčí a libovější.

Přibližně polovinu produkce společnosti TREWIT tvoří minerální lizy, které jsou všechny registrované pro ekologické zemědělství. Aplikuji se na pastviny i do volných stájí a výběhů, ale lze je zkrmovat i jako sypkou minerální doplňkovou směs. „Sledujeme trendy a zaměřujeme se na kvalitu, kterou u nás potvrzují i kontroly. Deklarujeme GMO free výrobu, což začíná být požadováno i v sektoru mléka. Znamená to řadu úprav a regulací v systému HACCP, který máme certifikován pro naše výrobní prostory a výrobní proces,“ popisuje Miroslav Duda. TREWIT do krmných směsí přidává moderní aditiva jako probiotické a probiotické preparáty, mikroprvky, oligoelementy. „Naší specialitou jsou vitamíny chráněné před degradací v bachoru, což hraje roli při optimalizaci krmné dávky. Nově pracujeme také s enzymatickými produkty, které jsou v některých zemích již dotovány v zájmu ochrany životního prostředí před čpavkem ve stájích a snížení produkce metanu hovězím dobytkem. U nás tyto dotace zatím nejsou, přesto již dnes někteří chovatelé požadují krmivo snižující produkci metanu,“ říká jednatel společnosti.

Odběrateli značky TREWIT jsou z 90 procent chovatelé skotu, okrajově firma vyrábí také směsi pro koně, psy a kočky a mezi zákazníky má rovněž majitele oborových chovů lesní zvěře. Na letošní Národní výstavě hospodářských zvířat byla společnost TREWIT generálním partnerem Národního šampionátu plemene Limousine. „V Brně vystavujeme každý rok. Samozřejmě TECHAGRO je větší, a když si někdo přijede koupit traktor, projde i další pavilony, ale pro nás je důležitější Národní výstava hospodářských zvířat, protože sem přijdou chovatelé, kteří jsou našimi zákazníky. Letos jsem velmi spokojen, za první dva dny jsem se vůbec nedostal ze stánku, protože u nás bylo pořád plno. Líbí se mi, že jsme v jedné hale se zvířaty a že je jich tu tolik,“ shrnul Miroslav Duda dojmy z veletrhu.

Datum: 14.5.2017 12:25:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vystavovatelé 2021

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště