Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

SZIF radí s dotacemi a propaguje značku Regionální potravina

 

Státní zemědělský a intervenční fond se přibližuje lidem. V pavilonu P se zemědělci mohou informovat na vše, co je zajímá v souvislosti s dotacemi, a pro veřejnost jsou připraveny ochutnávky produktů oceněných značkami kvality.


„Přichází sem hodně návštěvníků a veletrh je pro nás příležitostí k předání informací a k přímému poradenství. Chceme tady SZIF dostat více do povědomí, aby i veřejnost věděla, co děláme a nabízíme,“ říká Irena Rokosová z oddělení komunikace Státního zemědělského intervenčního fondu.

SZIF je akreditovanou platební agenturou pro provádění opatření Společné zemědělské politiky a Společné rybářské politiky financovaných z fondů EU. Administruje žádosti a je zprostředkovatelem finančních podpor jak z EU, tak z národních zdrojů. Součástí stánku proto je informační pult, kde zájemci získají přehled o činnosti Fondu a především o novinkách a změnách v dotačních titulech. Návštěvníci mohou konzultovat se zástupci SZIF aktuální strukturu podpor v rámci nové podoby Společné zemědělské politiky pro období 2015–2020. „Smysl naší prezentace vidím v tom, že se přibližujeme lidem, kterých je tu vysoká koncentrace. Snažíme se být blíže k žadatelům, tak aby měli možnost přímo s námi komunikovat. Sice je dnes možné všechno vyřídit elektronicky, ale přece jen někteří zemědělci ze starší generace preferují živou komunikaci a vítají možnost poradit se,“ vysvětluje Irena Rokosová a dodává: „V pondělí končí příjem Jednotné žádosti v rámci jarního termínu, pozdější podání už je sankcionováno. Přišlo sem hodně žadatelů, kteří ještě potřebovali něco upřesnit. A probíhá také čtvrté kolo Programu rozvoje venkova, což je projektová záležitost, takže z tohoto pohledu byla účast na veletrhu dobře načasována.“

Další část stánku SZIF v pavilonu P je věnována regionálním produktům oceněné kvality, návštěvníci mohou ochutnat produkty oceněné značkami KLASA a Regionální potravina. „Akce má úspěch a kladný ohlas, lidé se nás na stánku ptají hlavně na potraviny od místních výrobců,“ je se zájmem návštěvníků spokojena zástupkyně SZIF. Značka Regionální potravina již sedmým rokem seznamuje spotřebitele s oceněnými regionálními potravinami a zároveň tak podporuje malé a střední producenty z regionů.

Datum: 14.5.2017 12:18:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vystavovatelé

 

Facebook

Fotogalerie ANIMAL TECH

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště