Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

ANIMAL TECH
22.-26.4. 2023

Mezinárodní veletrh pro živočišnou výrobu

AGE s.r.o. představí svou novinku Systém AGE-VENT 300+


Od prvopočátku svého založení se AGE s.r.o. profiluje jako dodavatel technologií pro chov drůbeže a prasat. Jako jedna z mála českých firem na našem trhu se zabývá nejen vývojem a výrobou počítačů pro řízení farmy, ale i kovovýrobou, kam spadá též výroba ocelových konstrukcí a hal. „Myslím si, že firma je úspěšná díky našemu přístupu k zákazníkům. Máme zkušené manažery, nabízíme to nejlepší na trhu za rozumnou cenu a se zajištěným servisem, který je v pohotovosti 24 hodin denně,“ říká výkonný ředitel Václav Bouz.

Čím se vaše firma zabývá?

Hlavním zaměřením je v současnosti výroba a dodávka technologií a hal pro drůbež a prasata. Oproti konkurenci disponují výhodou v podobě vlastního výrobního závodu. Některé špičkové technologie nakupují v zahraničí, jde zejména o krmné a napájecí systémy, ventilátory, topidla apod., ale mnoho věcí si vyrábí sami. Jedním z nosných prvků sortimentu je výroba ocelových konstrukcí a stájové technologie pro prasata. Dodávají haly a technologická zařízení výkrmu brojlerů, odchovu kuřic lehkého či těžkého typu, snášky oplozených vajec, konzumních vajec, odchovu a výkrmu krůt a okrajově i bažantů a křepelek. Zákazníkovi zpracují cenovou nabídku včetně návrhu řešení a po dohodě ji následně realizují. Co se chovů prasat týče, nabízí technologie nejen pro výkrm prasat a odchov selat, ale i pro uzavřené obraty stáda – tzn. haly, kde jsou boxy pro jalové a březí prasnice, porodní kotce, kotce pro odchov prasniček.

Celou farmu jsou schopni postavit na klíč. Po dohodě s investorem zajistí dokumentaci pro stavební povolení, stavební prováděcí dokumentaci a dokumentaci pro kolaudační řízení. Nabízí technologii pro skladování krmných směsí v silech, dopravní systémy, krmné systémy, napájecí systémy, ventilační systémy, topné systémy či vážicí systémy. Hlavním úkolem je farmáři představit aktuálně nejmodernější řešení a zároveň mu dodat tu nejkvalitnější technologii, která existuje, s tím, že za návrh plně zodpovídají, čímž se mimo jiné zavazují dodržovat veškeré platné předpisy a farmáři zajistí základ pro dobrou ekonomiku chovu.

V sortimentu mají kromě jiného i vlastní produkty

Co se vývoje technologií a řídicích systémů týče, jdou s dobou. Jsou jedinou českou firmou, která vyrábí počítač umožňující kompletní řízení farmy. Na veletrhu Animal Tech byl dokonce oceněn zlatou medailí s tím, že byli jediná česká oceněná firma s českým výrobkem.

Zmíněný počítač vyvíjí přes 15 let. Dříve řídicí systémy nakupovali od světových firem, ale pak přišli na to, že jsou schopni si je vyrobit sami. Na trhu je v současnosti už sedmá řada tohoto počítače, nejnovějším modelem je AGE-VENT 300+ pro řízení složitějších chovů a technologií řídí nejen chov, ale i topení, ventilaci, chlazení, osvětlení, krmné a napájecí systémy atd... Nyní vyvinuli další vylepšení, které počítači umožní řídit stáje s prasaty řídící jednotku AGE – VENT PIGS, právě tento výrobek představí na nadcházejícím ročníku Animal Tech 2023. Nadstandardně k tomuto produktu nabízí také funkci vzdáleného přístupu k datům uloženým na centrálním serveru – prostřednictvím telefonu nebo PC. Chovatel nebo jejich servisní technik tak má přístup k řízení farmy odkudkoliv. Systém AGE-VENT 300+ zjednodušuje řízení provozu farem. Dalším nadstandardním řešením je možnost přimíchávání celých zrn do krmiva pro brojlerová kuřata.

FACEBOOK https://www.facebook.com/AGEsroCeskeMezirici

WEB www.age.cz

 

 

Datum: 27.2.2023 13:26:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vystavovatelé 2021

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště