Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

SMS představuje Aerator – stroj, který pomáhá bojovat se suchem

 

Válec Aerator podporuje pronikání vody do půdy a je přímou odpovědí na kritickou situaci s nedostatkem krmiva. Prohlédnete si ho na volné ploše P spolu s další technikou českého výrobce SMS CZ.


Tradiční výrobce zemědělských strojů z Rokycan má co nabídnout i chovatelům dobytka, kterým představuje stroje na obnovu a zakládání luk a pastvin. „Chceme podpořit hospodaření na loukách a pastvinách zejména s ohledem na loňské a letošní sucho. Předvádíme tady Aerator, třímetrový stroj, který pomáhá pronikání vody do půdy, čímž šetří vláhu,“ vysvětluje Josef Nauš, obchodní ředitel, SMS CZ, s. r. o. Novinka z loňského roku je na veletrhu ANIMAL TECH prezentována poprvé.

Vývoj válce Aerator inspirovalo velké sucho a následný kritický nedostatek krmiva. Stroj podporuje vsakování vody a zejména přívalových dešťů. Podle Josefa Nauše zajistí, aby při dešti voda po vyschlé půdě nestekla, ale pronikla do půdy a tráva ji využila pro další růst. Příslušenství Aerator maximalizuje provzdušňovací účinek stroje a uplatní se v různých půdních podmínkách. Ostří válce rozrušuje půdní blok do větší hloubky, což pozitivně ovlivňuje kořenový systém a zajišťuje přístup kyslíku, vody a živin přímo ke kořenům. Díky chytře navrženému tvaru hrotů dochází k provzdušnění porostu bez nežádoucího trhání drnů a zároveň k jeho neustálému ostření abrazivními účinky půdy.

Návštěvníky zaujme také novinka letošního roku – pneumatický secí stroj SMART na zakládání travních porostů. Už první jarní předvedení zákazníkům bylo velmi úspěšné a o stroj je velký zájem. Jde o velmi univerzální výrobek, který díky široké výbavě zvládne setí většiny běžných plodin i vykonávání polních prací. Secí stroj SMART najde uplatnění u menších i středních farmářů a robustní konstrukce mu umožní pracovat také na těžkých a kamenitých půdách.

SMS CZ je česká společnost zabývající se vývojem, konstrukcí a výrobou zemědělských strojů pro zpracování půdy, předseťovou přípravu, válení, obnovu a zakládání luk a pastvin. Své výrobky prodává do celého světa a v oblasti techniky a technologie životního prostředí se zaměřuje na projektovou přípravu a realizaci spaloven odpadů a zařízení pro čištění spalin. „V Brně vystavujeme na každém veletrhu TECHAGRO a letos poprvé i na ANIMAL TECH, protože nabízíme také speciální stroje pro chovatele dobytka. Výstava zaměřená na živočišnou výrobu má určitě potenciál, chodí sem hodně lidí a jde o vážné zájemce, takže z tohoto pohledu jsme spokojeni,“ hodnotí Josef Nauš letošní ročník.

Datum: 13.5.2019 13:37:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vystavovatelé

 

Facebook

Fotogalerie ANIMAL TECH

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště