Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

ANIMAL TECH
22.-26.4. 2023

Mezinárodní veletrh pro živočišnou výrobu

Sano představuje nový koncept výživy selat

 

Jednu ze čtyř Zlatých medailí ANIMAL TECH 2017 získal ucelený koncept výživy selat v období kojení. Revoluční novinka umožňuje odchovat selata co nejpřirozenějším způsobem, snižuje náklady a posiluje selata i prasnici.


Supp-Le-Mate systém je účinnou podporou velkých vrhů, kterým zajišťuje vyšší homogenitu a hmotnost selat. Chovatel s ním nepotřebuje kojné prasnice, protože i malá a slabá selata zůstávají s matkou, nehladoví a plnohodnotně se vyvíjí. Pro prasnice to znamená méně stresu, vyšší produkci mléka a lepší kondici. Systém nevyžaduje žádný prostor navíc, naopak šetří místo pro kojné, je snadno instalovatelný, s příznivou cenou a vysokou rentabilitou. Koncept zahrnuje automat na krmení selat pod prasnicí, mléčnou náhražku SanAmmat F a na ni navazující krmivo SanAmmat Puddino, což je pudink pro starší selata pod prasnicí.

„Šli jsme trochu proti proudu, protože nabízíme technologicky jednodušší systém, který však zaručuje spolehlivé fungování po mnoho let. Stroj je schopen nakrmit tisícovku selat, má velmi jednoduchou obsluhu a jeho technologie je složena pouze z několika komponent: tanku na mléčnou náhražku, čerpadla, řídicí jednotky a systému hadic,“ popisuje Ivan Řezáč, specialista pro chov prasat ve společnosti Sano – Moderní výživa zvířat spol. s r. o. Hlavními výhodami konceptu jsou podle něj vyšší počet selat odstavených od prasnice, vyšší homogenita vrhu a vyšší hmotnost selat. Na to navazuje nižší mortalita v předvýkrmech a vyšší přírůstek.

Výrobcem konceptu je německá společnost Sano – Moderne Tierernährung. Stroje se právě uvádějí na trh, u českých chovatelů jsou zatím tři. Inovovaná mléčná náhražka je vybalancovaná tak, aby pomáhala přežít slabým selatům, zvýšila jejich odstavovou váhu a zlepšila zdraví vemen prasnic. Zcela nově byl vyvinut pudink pro selata s krevními buňkami.

„V Brně vystavujeme každý rok, protože chceme být vidět. Spojení výstavy zvířat s technologiemi a produkty pro živočišnou výrobu je myslím správné a zajímavé. Letos mě velmi příjemně překvapila celková úroveň výstavy, která jde rok od roku nahoru. A musím ocenit také vystavená zvířata, která mají velmi vysokou úroveň, viděli jsme tady úžasné kusy ladící oku chovatele,“ zhodnotil Ivan Řezáč letošní ročník.

Datum: 14.5.2017 10:03:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vystavovatelé 2021

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště