Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

ANIMAL TECH
22.-26.4. 2023

Mezinárodní veletrh pro živočišnou výrobu

Projekt Zemědělství žije! přiblíží malým i velkým poutavou formou zemědělství

Dobrých projektů zaměřených na chov hospodářských zvířat, zemědělství a péči o krajinu není nikdy dost, ale pokud byste stáli o dobrý tip, pak se rozhodně vydejte na naučnou stezku na výstavišti v Brně. Můžete se se svými dětmi zapojit do projektu Zemědělství žije!, za kterým stojí Zemědělský svaz České republiky.

 

Cesta za poznáním vám poodhalí taje zemědělské výroby, chovu zvířat, ale také přiblíží zemědělství jako nejdůležitější odvětví, a to zejména s ohledem na produkci potravin a potřebu zachovat komplexní péči o krajinu. Pro úplně nejmenší děti je připravené oblíbené semínkoviště, pro ty větší je připravená řada zajímavých úkolů, které prověří jejich znalosti i šikovnost. Ono rozpoznat 30 druhů semínek pohledem nebo hmatem naslepo, dostat mléko, tedy v tomto případě jen vodu, z umělého vemínka je nejen zábavné, ale i poučné. A odměna je stylová, jablíčka, omalovánky a třeba i pexeso.

 

Tak pokud jsme vás nalákali, je téměř jisté, že máte před sebou skvěle strávený čas s dětmi. Naučnou stezkou můžete na výstavišti projít na výstavišti ve dnech 5.–8. září 2021. První stanoviště naleznete u hlavního vstupu v hale P, kde se nachází expozice masného skotu, pokračovat budete v hale F a na stanovišti Národního centra pro genetické zdroje Výzkumného ústavu živočišné výroby, v.v.i. v Praze Uhříněvsi si děti ověří své vědomosti. Stezka je zakončena v naučném koutku Zemědělského svazu ČR.

Datum: 5.9.2021 13:11:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vystavovatelé 2021

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště