Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Přijďte si vybrat včelařské knihy na výstaviště


V pavilonu F na Národní výstavě hospodářských zvířat bude nabízet knihy s oblasti včelařství vydavatelství Brázda, které vydává odbornou, naučnou i hobby literaturu z oblasti včelařství, chovu koní, chovu domácích zvířat, zahrádkářství, lesnictví, veterinářství, potravinářství a floristiky. Knih bude samozřejmě spousta, podívejte se na noviny z oblasti včelařství.

Včelařství (Vladimír Veselý a kol.)

Třetí vydání oblíbené encyklopedie všech včelařů. Zabývá se všemi důležitými teoretickými i praktickými otázkami chovu včel, tj. např. anatomií včely, jednotlivými činnostmi včelstva, plemenářskou prací, podrobnými popisy ošetřování včel v průběhu celého roku i zařízení potřebných k chovu včel, opylovací činností včel, nemocemi včel a jejich předcházení, získáváním včelích produktů – medu, vosku aj. Tradiční postupy včelaření jsou doplněny i o nové metody, mezi které např. patří nástavkové včelaření.

 

Fenomenální včely (Jürgen Tautz)

Ojedinělá kniha vydaná již ve 12 jazycích přináší známé i nejnovější pohledy na život včel. Hlavním motivem je snaha představit včelstvo jako superorganizmus, který patří mezi nejúžasnější druhy naší planety. Ve včelích koloniích dnes vědci nacházejí vymoženosti typické např. pro savce, ale i vlastnosti jednobuněčných organizmů. To vše dělá ze včel mimořádně vývojově úspěšný druh, fascinující odborníky i laiky. Zajímavý text je doplněn množstvím originálních fotografií.

 

Začínáme včelařit (František Kamler)

Zájemcům o včelaření kniha nabízí základní informace o všem, co by měl začínající včelař vědět. Úvodní kapitoly se stručně zabývají biologií včel. Konkrétní zásahy do včelstev jsou podrobně, ale obecněji, postupně probrány v kapitolách o průběhu včelařského roku (nářadí a pomůcky, práce u včel, včelařův rok). Navazující část příručky se pak věnuje rozdílům a specifikům včelaření v jednotlivých úlových sestavách (klasické dvouprostorové včelaření, nástavkové včelaření). Závěrečné kapitoly se zabývají včelími produkty a jejich získáváním.

 

Včelí produkty mýtů zbavené (Dalibor Titěra)

Knížka o včelách a jejich produktech – med, vosk, pyl, mateří kašička, propolis, včelí jed. Recepty na oblíbené perníky a jiné medové pečivo, nápoje s medem alkoholické (medovina, pivo) i nealkoholické, návody na výrobu svíček, využití pylu, mateří kašičky, propolisu a včelího jedu ve výživě i lidové medicíně. Zajímavosti o životě včel, vzniku, získávání a využití jejich produktů. Autor do knihy zpracoval bohaté poznatky získané ve výzkumu a včelařské praxi.

 

Datum: 13.7.2021 16:40:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vystavovatelé

 

Facebook

Fotogalerie ANIMAL TECH

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště