Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

ANIMAL TECH
22.-26.4. 2023

Mezinárodní veletrh pro živočišnou výrobu

Plstěná krása: od oveček k originální módě

U ohrad s živými ovcemi návštěvníky vítá i stánek s originální oděvní tvorbou Kateřiny Vodrážkové, která vyrábí výhradně z přírodních materiálů a zpracovává je velmi šetrným způsobem.

Originální plstěné klobouky v sytých i tlumených barvách s ozdobnými aplikacemi, hřejivé i lehké šály, veselé palčáky, textilní náhrdelníky, květinové brože, ale i šaty nebo ponča. To vše je k vidění na stánku značky KV Felted Designs, pod kterou nabízí svou tvorbu pražská výtvarnice Kateřina Vodrážková. Všechno vystavené je přírodní jak materiálem, tak zpracováním, a zároveň velmi originální.

„Vždy vyrobím jen jeden jediný kus, ono to ani nejde, protože jde o ruční zpracování. Vyrábím primárně z rouna oveček a každý výrobek je vlastnoručně uplstěný mokrou metodou. Oděvy jsou hlavně z merino vlny australských a jihoamerických ovcí, protože je nejjemnější a vhodná na nošení přímo na tělo,“ popsala svou nabídku Kateřina Vodrážková. Merino vlnu často doplňuje dalšími přírodními vlákny, například hedvábím pro lesk a krásnou povrchovou strukturu. Na klobouky a další doplňky používá i vlnu z českých ovcí a věnuje se také ekoprintu. „Jde o přírodní barvení pigmenty z listů na hedvábí, na len nebo na bavlnu, prostě na jakýkoliv přírodní materiál, protože syntetika přírodní barvu nechytne,“ vysvětlila výtvarnice, která se oděvní výrobě věnuje už deset let.

Na Národní výstavě hospodářských zvířat se návštěvníci se značkou KV Felted Designs setkávají poprvé a určitě je zaujala. „Je zajímavé vidět všechno na jednom místě, od ovce přes surovou vlnu a její zpracování až po hotový výrobek,“ myslí si Kateřina Vodrážková, která se jako člen Klubu zpracovatelů vlny a jiných přírodních materiálů zapojila i do doprovodného programu pro návštěvníky. V pavilonu P měla workshop plstění, další workshopy se věnovaly předení pomocí vřetánky a barvení přírodninami. Každý den zde od 10:00 a 16:00 zde začíná také komentovaná přehlídka plemen ovcí a koz.

 

 

Datum: 7.9.2021 15:17:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vystavovatelé 2021

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště