Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

ANIMAL TECH
22.-26.4. 2023

Mezinárodní veletrh pro živočišnou výrobu

Plošina pro nakládání krůt ušetří čas, námahu a drůbež převoz nestresuje. Usiluje o ocenění

 

Rychlá, nastavitelná a účinná. Takovými vlastnostmi se může pochlubit exponát přihlášený společností AGE s.r.o. do soutěže Zlatá medaile Animal Tech 2019. Plošina pro nakládání krůt je mobilní zařízení určené k nakládce drůbeže z haly na nákladní automobil. Největším přínosným faktorem je bezpečnost a žádný stres pro zvířata.

Plošinu už testovali farmáři ve střední Evropě. „Čeští i polští farmáři s touto plošinou mají skvělé zkušenosti. Lidem ušetří spousty práce,“ řekl ředitel společností AGE s.r.o. Václav Bouz. Plošina je účelná především pro farmy, které jsou rozděleny na několik menších center. „Hlavní výhoda plošiny pro krůty spočívá v mobilitě. Protože si ji můžete zakoupit jak s podvozkem nebo bez, je vhodná i pro rozsáhlejší farmy,“ vysvětlil Bouz. Její výhoda je také v mobilitě.

Firma využila zkušenosti z farem, se kterými spolupracuje, a vyvinula u plošiny nastavitelnou výšku od 1,20 metrů do 4 metrů. „Krůty totiž potřebujete dostat jak do nákladního auta, které není tak vysoké, tak do kontejneru, který pod čtyři metry vysokou stěnu nejde,“ řekl Bouz.

S plošinou můžete také bez obav do plného provozu. Společnost ji vybavila podvozkem vhodným k manipulaci a prostorem pro registrační značkou. Farmáři s velkými pozemky, proto mohou také snadněji přemisťovat krůty mezi jednotlivými halami. „Dříve museli všechnu tuto práci zastat lidé. My jsme se jim snažili ulehčit hlavně s námahou a zvířatům ulehčit od zbytečného stresování,“ dodal Bouz.

Do klání o prestižní ocenění přihlásil Václav Bouz ze společnosti AGE s.r.o. také řídící jednotku AGE - VENT 300

Text: Vojtěch Labuda, BVV
Foto: archiv AGE s.r.o.

 

Datum: 7.5.2019 11:35:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vystavovatelé 2021

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště