Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Ocenění pro tři exponáty usnadňující chov

 

Tradiční součástí zahajovacího ceremoniálu Národní výstavy hospodářských zvířat a veletrhu ANIMAL TECH bylo vyhlášení cen redakcí odborných časopisů a publikací vydavatelství Profi Press. Tři ocenění převzali zástupci společností Lacto Pro, Fides Agro a Olmix Group.


Redakce časopisu Náš chov se rozhodla ocenit výrobek Puli-sistem F71 od firmy Lacto Pro. Jde o systém, který myje, suší a desinfikuje struky krav a zároveň stimuluje rychlé spouštění mléka. Zajišťuje řádnou hygienu vemene a je prvním krokem k ochraně zdraví jednotlivých krav stejně jako celého stáda. Umožňuje vysokou kvalitu produkce mléka a je účinný v boji proti mastitidám. Podle hodnocení redakce přístroj velice usnadňuje práci na dojírně. Dokáže účinně čistit a dezinfikovat struky před dojením a zároveň je dokáže výborně stimulovat, čímž ušetří dojičům spoustu manuální práce.

Cenu týdeníku Zemědělec v pavilonu P převzala společnost Fides Agro za mléčnou krmnou směs pro telata Telfid® Insta Grand. Jde o krmné sušené mléko pro dokrmování telat do 1 měsíce věku v normální neokyselené formě. Klasická bílá mléčná směs využívá kombinaci sladké syrovátky, podmáslí a plnotučného sušeného mléka a je celoročně použitelná. Vyznačuje se vysokým podílem mléčných složek, přičemž většina pochází z českých zdrojů. Vyvážený obsah živin spolu s přídavkem doplňkových látek redukují výskyt průjmového onemocnění v chovu a vysoký obsah přidaného železa přispívá k tvorbě erytrocytů. Podle hodnocení redakce jde o novou recepturu s protiprůjmovým účinkem, která obsahuje probiotika, organické kyseliny, pektiny a také protilátky účinné proti původcům nejčastějších průjmových chorob.

Redaktoři Zemědělského týdeníku se rozhodli ocenit firmu Olmix Group, která je známým propagátorem biostimulací. „Vzhledem k zaměření výstavy jsme ocenili přípravek Z´Fix, který podstatnou měrou zlepšuje prostředí ve stájích a také kvalitu statkových hnojiv,“ uvedl šéfredaktor Zemědělského týdeníku Zdeněk Makovička. Z´Fix je aktivátor biologické transformace statkových hnojiv, který zajišťuje úsporu hnojiv při zachování výnosů a kvality. Úspora slámy uvolní ruce agronomovi a kvalita podestýlky přispívá ke zdraví zvířat i vyšší kvalitě mléka. Výrobek je použitelný pro všechny druhy statkových hnojiv a může být aplikován i za přítomnosti zvířat.

 

Datum: 5.9.2021 18:15:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vystavovatelé

 

Facebook

Fotogalerie ANIMAL TECH

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště