Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

ANIMAL TECH
22.-26.4. 2023

Mezinárodní veletrh pro živočišnou výrobu

Ocenění pro nejlepší exponáty ANIMAL TECH 2017

 

Na slavnostním zahájení veletrhů byly předány Zlaté medaile čtyřem vítězům soutěže o nejlepší exponáty ročníku. Současně byly uděleny ceny redakcí tří mediálních partnerů.

O Zlaté medaile veletrhu ANIMAL TECH 2017 se ucházelo celkem dvacet exponátů. Na ocenění hodnotitelská komise nominovala dvanáct z nich a nejlepším čtyřem následně udělila medaile.

Zlatou medaili získal systém OVALERT All in One, který představuje komplexní řešení na zlepšení reprodukčních ukazatelů stáda a sledování zdravotního stavu plemenic, mj. spolehlivě detekuje říje a umožňuje přesně identifikovat zvíře a jeho pozici. Výrobcem je nizozemská firma Nedap a vystavovatelem společnost CRV Czech Republic.

Další cena patří unikátnímu senzoru telení krav MooCall, který je jediným zařízením svého druhu na trhu. Senzor monitoruje kontrakce a pošle zprávu hodinu před očekávaným příchodem telete na svět. Výrobcem je irská firma MooCall a vystavovatelem slovenská společnost Merkanta International.

Zlatou medaili obdržel také automatický vysavač kejdy Lely Discovery 120 Collector určený pro čištění uzavřených betonových podlah. Robotické zařízení pod tlakem vtahuje kejdu do nádrže, což je oproti tradičním metodám hygieničtější a také šetrnější vůči zvířatům. Výrobek nizozemské společnosti Lely vystavuje AGRO-partner s. r. o.

Čtvrtá cena náleží konceptu výživy selat od německé společnosti Sano – Moderne Tierernährung. Ucelený koncept výživy selat v období kojení je nenáročný, s nízkou pořizovací cenou a nově vyvinutou mléčnou náhražkou. Novinku si můžete prohlédnout na stánku společnosti Sano – Moderní výživa zvířat v pavilonu P.

Své ceny udělily také redakce spolupracujících periodik. Časopis Náš chov ocenil exponát PM test od společnosti LabMediaServis. Jde o diagnostické médium sloužící k určení původců infekcí mléčných žláz. Týdeník Zemědělec si z exponátů přihlášených do soutěže Zlatá medaile ANIMAL TECH 2017 vybral kotec pro ustájení jalových a březích prasnic, který vyrábí AGE s. r. o. a vystavuje Výzkumný ústav živočišné výroby. Nový kotec splňuje požadavky na welfare a současně zachovává výhody individuálního ustájení. Vydavatelství Zemědělský týdeník udělilo svou cenu senzoru telení krav MooCall, který získal i jednu ze Zlatých medailí.

Datum: 11.5.2017 12:08:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vystavovatelé 2021

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště