Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Národní výstavu hospodářských zvířat letos nově doplní veletrh ANIMAL TECH se zaměřením na živočišnou výrobu

 

Národní výstava hospodářských zvířat se letos uskuteční od 11. do 14. 5. 2017 společně s prvním ročníkem Mezinárodního veletrhu pro živočišnou výrobu ANIMAL TECH. Jedná se o zcela nový koncept, jehož cílem je především oslovení odborníků, kteří mohou načerpat informace o novinkách a aktuálních trendech v oboru. Víkend bude zajímavý také pro širokou veřejnost. Všechny informace o programech a vystavovatelích lze získat v mobilní aplikaci.

Zaměření na živočišnou výrobu

První ročník veletrhu ANIMAL TECH nabídne širokou přehlídku technologií pro živočišnou výrobu, výrobců krmiv a veškerých potřeb pro chovatele. Návštěvníkům se představí firmy, které na brněnském výstavišti v minulosti ještě nevystavovaly, což jistě uvítá zejména odborná veřejnost – chovatelé, zootechnici, zemědělci i veterinární lékaři. Hlavním dějištěm bude pavilon P spolu s okolními volnými plochami. Celkem se představí okolo 200 firem.

Přehlídka hospodářských zvířat

Národní výstava hospodářských zvířat poskytuje jedinečnou možnost vidět pohromadě zástupce téměř všech plemen chovaných na území ČR. V areálu brněnského výstaviště se předvede na devět set hospodářských zvířat. Návštěvníci se tak mohou seznámit s výsledky usilovné šlechtitelské práce českých chovatelů. Kromě pavilonu P se výstava uskuteční také v pavilonu G1, který bude náležet koním.

Bohatý doprovodný program nabídne šampionáty, westernový ranč a mnoho dalšího

Každý den bude v rámci doprovodného programu patřit jiné skupině zvířat. Ve čtvrtek bude pozornost věnována masnému skotu, v pátek skotu holštýnskému, v sobotu se hlavní role ujmou ovce, kozy a prasata a neděle bude patřit červenostrakatému skotu spolu s koňmi. K vidění bude řada šampionátů, soutěží a dalších ukázek a prezentací vystavovaných zvířat. V rámci výstavy se uskuteční např. Národní šampionát plemene Brown Swiss, Národní šampionát masného skotu, Národní šampionát skotu Jersey, Národní šampionát holštýnského skotu, soutěžní přehlídka českého strakatého skotu či soutěžní přehlídka plemenných býků. Vše bude doplněno o odborný komentář. Skvělou podívanou nabídne na volné ploše Farma John Deere, kde se představí např. koně amerických plemen. Uskuteční se zde i ukázky výcviku koní, westernových soutěží nebo extreme trailu (zdolávání náročných překážek na koni). Pro děti je připravena legendární pohádka Mrazík v provedení na koních.

Celkem bude na výstavě prezentováno okolo 150 koní, z nich přes stovku v pavilonu G1. Jako doprovodný program zde budou probíhat soutěže ve vozatajských disciplínách nebo parkúru, návštěvníci uvidí například i tradiční selský zápřah.

Přehled doprovodných programů


Prodej regionálních a farmářských potravin a včelařských produktů

Návštěvníci výstaviště si budou moci na výstavišti v pavilonu F nakoupit také regionální potraviny, farmářské výrobky a včelí produkty. Prodej zastřešuje mimo jiné Agrární komora ČR. Zpracování vepřového masa bude o víkendu předvádět František Kšána mladší, v sobotu budou moci návštěvníci ochutnat rožněného býka.

V neděli uvaří MasterChef

K zemědělství patří samozřejmě potraviny a k potravinám gastronomie. V pavilonu F jsme instalovali kuchyňské studio, ve čtvrtek a v pátek zde budou vařit žáci středních odborných škol, v neděli postoupíme na vyšší level - svou kuchařskou show předvede hned dvakrát MasterChef Petr Jonáš.

Anketa Miss sympatie

Populární součástí výstavy je anketa Miss sympatie, ve které mají návštěvníci možnost zvolit nejsympatičtější krávu. S některými kandidátkami se bude možné postupně seznámit na facebookovém profilu Národní výstavy hospodářských zvířat. Hlasovat může každý s klasickou tištěnou vstupenkou a letos nově i s elektronickou vstupenkou přímo v průběhu výstavy. Účastníci hlasování navíc získají možnost vyhrát atraktivní ceny vydavatelství Profi Press.

Zváni jsou také žáci základních a středních škol

Návštěva brněnského výstaviště bude atraktivní i pro žáky základních a středních škol. Připraven pro ně bude zajímavý program, který spojuje vzdělání se zábavou. Žáci se budou moci seznámit s technologiemi pro živočišnou výrobu či se podívat na ukázky dojení mléka a zpracování zemědělských surovin. Představí se také studijní obory středních a vysokých škol zaměřených na zemědělství a lesnictví. Ve čtvrtek 11. května bude navíc připravena naučná zemědělská trasa „Zemědělství žije!“. Obsahem stezky je představení českých národních plemen hospodářských zvířat a zemědělství celkově.

Národní výstava myslivosti a veletrh NATUR EXPO BRNO

Spolu s Národní výstavou hospodářských zvířat a veletrhem ANIMAL TECH proběhnou Národní výstava myslivosti a Veletrh udržitelného života v krajině NATUR EXPO BRNO. Od 12.–13. 5. 2017 se k akcím přidá Středoevropský veterinární kongres, jehož hlavním tématem budou „Společné choroby lidí a zvířat – fakta a mýty“. Další doprovodnou výstavou je Mezinárodní včelařská výstava v pavilonu F, kterou doplní i přehlídka medovin. K zakoupení bude řada včelařských produktů, zejména kvalitní výrobky z medu a medoviny.

Program veletrhu NATUR EXPO BRNO se bude věnovat půdě - a to jak v pátečním přednáškovém bloku, tak o víkendu.

Výhodné vstupné při on-line nákupu nebo pro členy organizovaných skupin

Výstaviště bude otevřeno od 9 do 18 hodin, v neděli do 16 hodin. Vstupné na místě stojí 180 nebo 130 korun, při on-line nákupu je možné získat výhodnou cenu 110 korun za vstupenku. Členové organizovaných skupin nad 15 členů platí za vstup 60 korun.

Kompletní ceník vstupného a parkovného


Datum: 3.4.2017 10:19:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vystavovatelé

 

Facebook

Fotogalerie ANIMAL TECH

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště