Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Národní holštýnský šampionát proběhne v Brně podeváté


V rámci Národní výstavy hospodářských zvířat, která se uskuteční od neděle 5. září 2021 do středy 8. září na brněnském výstavišti, se představí také naše nejpočetnější dojené plemeno – holštýnský skot, jehož obliba mezi chovateli navzdory trendu snižování počtu krav, roste. Brněnské výstaviště hostí Národní holštýnský šampionát již podeváté a představí to nejlepší ze šlechtitelské práce českých chovatelů. Šlechtění se v dnešní době čím dál tím více orientuje na odolnost plemene, fitness znaky, exteriér a zdraví zvířat. A právě taková zvířata na šampionátu naleznete.

Národnímu holštýnskému šampionátu, který proběhne v úterý 7. září od 10:00 do 14:30 na předvadišti dojeného skotu v hale P, bude předcházet soutěžní přehlídka dětí s telaty, na níž budou děti soutěžit ve vodění té nejmladší kategorie zvířat. Následně se ve čtyřech kategoriích (jalovice, prvotelky, krávy na druhé laktaci a starší krávy na 2. a vyšších laktacích) představí celkem na šedesát krav a jalovic holštýnského skotu. Role rozhodčího se ujme jediný český mezinárodní rozhodčí Ing. Zdeněk Schaffelhofer, který prošel několika mezinárodními harmonizačními setkáními a úspěšně se zapsal mezi čtyřicet mezinárodních rozhodčích z 12 zemí. V závěru samotné soutěže se v kruhu budou prezentovat také představitelky na šesté a desáté laktaci, které za svůj život nadojily přes sto tisíc kilogramů mléka. Nejzasloužilejší z nich OSEVA ARANCA 2, která je na 10. laktaci, doposud nadojila 137 545 kg mléka.

Rádi byste se dozvěděli o holštýnských kravách více? Přijďte se podívat na přehlídku dojených plemen v neděli od 12 hodin, kde se v rámci ukázky holštýnského plemene dozvíte více nejen o plemeni a šlechtění, ale i o tom, jak vypadá běžný den chovatele a jakou péči zvířatům musí dopřát, aby byla zdravá, spokojená a mohla tak produkovat kvalitní zdravé mléko.

 

Datum: 31.8.2021 10:39:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vystavovatelé

 

Facebook

Fotogalerie ANIMAL TECH

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště