Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Národní holštýnský šampionát Brno 2023


Půl roku po Národním holštýnském šampionátu se sejdou chovatelé holštýnského znovu, aby vybrali novou šampionku pro rok 2023. Tentokrát se hlavním městem stane brněnské výstaviště, které v termínu 22.-26. dubna hostí Národní výstavu hospodářských zvířat. Národní holštýnský šampionát vyvrcholí v pondělí 24. dubna od 10:00 v hale P na předvadišti dojených plemen.

Do Brna se sjede přes 80 zvířat holštýnského plemene 24 předních chovatelů z České republiky, aby ve čtyřech kategoriích představili svoji dlouhodobou šlechtitelskou práci. Návštěvníci se mohou těšit na několik holštýnských telat a bezmála sedmdesátku jalovic, prvotelek, krav na 2. laktaci a starších krav, mezi nimiž by neměla chybět ani zástupkyně stotisícových zvířat, resp. krav, které za svůj život nadojily přes 100 tisíc kg mléka a dokazují tak, že i vysokoužitkové zvíře může být dlouhověké. Takových krav máme v republice 1662.

Soutěž bude rozhodovat italský mezinárodní rozhodčí Massimo Capra, který vybere vítězky jednotlivých kol a pak i samotnou šampionku a vícešampionku, či krávu s nejlepším vemenem. Chybět nebude ani volba nejlepšího vodiče. Na vítěze bude mj. čekat mnoho zajímavých darů a šeky od sponzorů. 

Soutěž dětí a juniorů

Šampionátu bude v sobotu 22. dubna předcházet juniorská soutěž, v níž se představí přes 60 mladých vodičů ve čtyřech kategoriích ve věku od cca 5 let do 26, aby předvedli svá telata, jalovice i krávy a ukázali nejen veřejnosti svůj um v předvedení výstavních zvířat všech dojených plemen. Mezi nimi nebudou chybět ani zkušení mladí vodiči a chovatelé holštýnského skotu, kteří mj. reprezentovali Českou republiku ne mezinárodní soutěži v belgické Battice. Jejich umění posoudí opět zkušený sudí Massimo Capra.

 

Datum: 18.4.2023 9:23:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vystavovatelé

 

Facebook

Fotogalerie ANIMAL TECH

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště