Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MIKROP: žhavá novinka, která zlepšuje výtěžnost produkce bioplynu ze siláží

 

Akciová společnost MIKROP ČEBÍN je známá jako největší tuzemský výrobce minerálních doplňků. Při vývoji, vlastní výrobě a distribuci minerálně-vitaminových premixů a směsí pro výživu hospodářských zvířat vychází ze čtyřicetileté tradice a zkušeností. Hlavní pozornost směřuje na výživu skotu a prasat, nicméně reaguje i na aktuální trendy včetně zvýšené poptávky po „zelené energii“. Ve svém portfoliu má sortiment výrobků pro efektivní produkci bioplynu a na brněnském výstavišti prezentuje zcela žhavou novinku EnergySil, která je na trhu jen několik týdnů.


„EnergySil představuje konkrétní řešení pro výrobu prvotřídních siláží pro bioplynové stanice,“ říká Martin Haitl, který se v Mikropu danou problematikou zabývá. Podle jeho slov EnergySil podporuje fermentační proces po dobu silážování, maximální zachování obsahu energie v silážní hmotě a optimalizuje produkci metanu, kdy za pomoci speciální směsi vybraných bakterií a enzymů zvyšuje jeho výtěžnost o 16 procent. Mikrop Čebín je výhradním distributorem pro Českou republiku a Slovensko.

Inovace samozřejmě najdeme i v klíčových segmentech Mikropu. „Novinkami letošního roku, co se týče doplňkových krmiv pro skot, jsou výrobky, které obsahují enzymy, díky nimž se zvyšuje stravitelnost škrobu v bachoru,“ říká garant pro výživu skotu Jiří Kostkan. A jeho kolegyně Jarmila Kučerová, která sleduje kvalitu krmiv u prasat, dodává: “Aktuálně vytváříme novinky v oblasti iontových solí pro prasnice. Vzhledem k tomu, kam postoupila genetika, je potřeba postarat se i o selata, takže jsme vyvinuli mléčnou krmnou náhražku, která se používá pro selata jednak pro roční míchání do mističek a jednak pro mlékovody, jež se hodně používají.“

Mikrop Čebín používá nejmodernější výrobní linku ve střední Evropě. Denně pracuje v terénu více než 30 jeho specialistů a obchodníků. „Hodně reagujeme na požadavky z praxe. Naši specialisté jezdí za klienty a přichází na to, co jim chybí, přebývá nebo co by potřebovali jinak.  A to už je moje práce jako garanta, abych připravila návrhy, které potom se souhlasem chovatelů zhruba tři měsíce testujeme. Pokud je vše v pořádku, do půlroku je nový výrobek na trhu,“ říká Jarmila Kučerová.

Kromě již zmíněných doplňků výživy pro skot a prasata se Mikrop soustředí na drůbež, hobby program (což se projevuje i v menších balení pro chovatele holubů, drůbeže, králíků a jiných zvířat v drobnochovech i domácí mazlíčky), vnadící směsi pro rybáře, krmivo pro koně, krmné směsi pro lesní zvěř, doplňky výživy pro ovce a kozy a také mléčné krmné směsi pro telata a selata. To vše prezentuje návštěvníkům na brněnském veletrhu na stánku v pavilonu P. „Na nedostatek zákazníků si nemůžeme stěžovat. Deset minut od otevření veletrhu míváme na stánku plno. Myslím si, že pro naši společnost je to velice úspěšná výstava. Vnímáme ji jako klíčovou akci, mimo jiné i proto, že naše společnost z Brna vyšla a pravidelně tu vystavujeme,“ říká Jiří Kostkan.

Datum: 13.5.2017 12:30:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vystavovatelé

 

Facebook

Fotogalerie ANIMAL TECH

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště