Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Mezinárodní včelařská výstava s přehlídkou medovin

 

Hlavním tématem Včelařské výstavy, která je letos součástí Národní výstavy hospodářských zvířat v Brně, se stala medovina. Do soutěže Medovina roku 2017 přihlásili výrobci na 70 vzorků, které již porota vyhodnotila a v sobotu vyhlásí vítěze ve čtyřech kategoriích. Kromě medoviny nabízí Včelařská výstava v pavilonu F různorodé výrobky z medu a včelího vosku – med, včelovinu, cukrovinky či kosmetiku, a také medomety, úly a další potřeby pro včelaře a chov včel.


„Výstavu jsme koncipovali vyváženě, aby si zde každý vybral to svoje. Máme tu na třicet prodejců z celé republiky, kteří zde představují své tradiční výrobky i novinky. Jsme zvyklí jezdit do Brna na Techagro, což je pro nás velká akce. Na Národní hospodářské výstavě jsme letos poprvé a myslím, že se naše účast podařila. Přestože se prezentujeme v menším rozsahu než na Techagru, s jedenácti sty metry se jedná o jednu z největších letošních včelařských výstav v republice,“ říká hlavní organizátor Marek Linger.

Letošní výstava cílí na celou včelařskou veřejnost. Na stánku mohou včelaři konzultovat své dotazy s odborníky a také v sobotu navštívit odborné přednášky, zaměřené na ošetřování včelstev v souladu s přírodou, varoázu a viry a také medovinu coby nápoj s historií. Pro příští rok uvažují organizátoři o vyhlášení soutěže na téma inovace.

Datum: 12.5.2017 12:00:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vystavovatelé

 

Facebook

Fotogalerie ANIMAL TECH

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště