Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Legendy westernu, mistři republiky mountain trailu i jezdecké školy


Ačkoliv je mountain trail jeden z nejmladších jezdeckých sportů vůbec a westernové ježdění má o pouhých 20 let více, na výstavišti se sejdou mimo jiné i legendy, pamatující jeho počátky. Premiéru s koněm letos bude mít všestranná westernová jezdkyně a trenérka, držitelka mnoha titulů, Ika Machalíková z Kostelan s quarter horse valachem, na kolbiště se vrátí  manželé Ivana a Josef Koneční z východních Čech s valachy plemen paint a appaloosa, Ivanu si možná pamatujete jako naši první zahraniční reprezentantku v rychlostních soutěžích z roku 1998. Ukázku si pro vás připravila další dřívější mistryně v reiningu Petra Paul se svým quarterem, a těšit se můžete i na velmi úspěšné závodnice Petru Šotkovskou a Martinu Hejdukovou, které závodí jak ve westernovém ježdění, tak v mountain trailu a přivezou rovněž zástupce plemene quarter horse. Z nových jezdců uvítáme Adélu Oujezskou a Lindu Macákovou z Ranče pod Vartovňů, které předvedou paint horse klisny zvučných rodokmenů, s úspěchy ve western pleasuru, trailu a in hand trailu.

Americká plemena koní budou účinkovat nejen ve westernových ukázkách, ale také v mountain trailu. Zde se na jedné trati z přírodních překážek setkávají jezdci jak westernu, tak anglie a rovněž plemena koní jsou různá – od poníků po teplokrevníky. Koho letos uvidíme na výstavě poprvé? Premiéru bude mít úřadující mistryně ČR Xenie, což je jméno strakaté poničky, se kterou přijede jezdkyně Adéla Procházková a její „vodičky“ (předvedení koně na ruce) Jitka Petrtýlová a Monika Procházková Myšková ze Staroboleslavského dvora. Poprvé se objeví také čerstvá mistryně rychlostních disciplín Lucie Jerhotová z Ecola Equestrian na Českobudějovicku s koněm Rýžovník a premiéru bude mít i rozhodčí a jezdkyně Simona Klimentová z Doloplaz u Olomouce se svojí ČT klisnou. Nebude chybět prezident Czech mountain trailu a majitel QH Ranče Rybárna z Vlskic Miloš Vyhlídal, který s Karin Lundak předvedou dva plemeníky quarter horse. Své krásné barevné indiánské appaloosy představí Blanka Michnová ze Slunné stáje Říčany u Brna. Návštěvníci se mohou těšit i na strakatou poničku Agátu z Nové Říše u Telče, jejíž majitelka, rozhodčí Veronika Wagnerová s ní přiveze i mladého valacha.  Poprvé bude oficiálně akci zaštiťovat spolek Czech Mountain Trail, a ukázkové soutěže bude hodnotit a připravovat rozhodčí Věra Filipová s týmem z Paddock Paradise Tršice.

Prezentovat se bude také tým juniorů z Jezdecké školy mládeže Moravský Krumlov, včetně mistryň ČR 2021 v mountain trailu a working race Karolíny Holé a Pavlíny Součkové. Představí se nejen v hlavní aréně, ale také na venkovním trailu a v kruhovce, kde kromě ukázek budou vozit i děti na koních plemene paint horse. Svezení dětí zajití také Dětská jezdecká škola a nezisková organizace spolek Šemík. Náplní obou organizací je výuka jezdectví pro děti a mladé jezdce, volnočasové aktivity převážně s ekologickou tematikou a v neposlední řadě hiporehabilitační jízdy na koních.

 

Datum: 19.4.2023 7:03:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vystavovatelé

 

Facebook

Fotogalerie ANIMAL TECH

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště