Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Knihy s koňskou tematikou od nakladatelství Brázda


Na letošním veletrhu ANIMAL TECH a Národní výstavě hospodářských zvířat se budou prodávat také knihy z nakladatelství Brázda s koňskou tématikou. Nakladatelství Brázda vydává odbornou, naučnou i hobby literaturu z oblasti včelařství, chovu koní, chovu domácích zvířat, zahrádkářství, lesnictví, veterinářství, potravinářství a floristiky. Podívejte se na aktuální novinky pro chovatele koní:

Kavalety – Drezura a skákání (Reiner a Ingrid Klimke)

Trénink přes kavalety slouží k procvičování koně, zlepšuje základní chody, podporuje takt a uvolněnost. Navíc zvyšuje motivaci a zlepšuje kondici koně. Tato příručka představuje práci s kavaletami na lonži, poskytuje nejen podněty k drezurní práci, ale i četné nákresy postavení kavalet pro skokovou gymnastiku.

 

Drezurní cviky – správné ježdění (Britta Shöffmann)

Jako rozhodčí a jezdkyně Grand Prix čerpá autorka z praxe a popisuje nejen, jak mají cviky vypadat, ale i jaké pomůcky má jezdec použít, co se může nepovést a jaký cíl cvik má. Kniha, která konečně poukazuje na důležité souvislosti.

 

Omyly moderní drezury (Philippe Karl)

Kritická a burcující kniha o sportovní drezuře a o tom, co se z ní dnes mnohde stalo. Autor na základě psychických, anatomických a fyziologických předpokladů koně analyzuje základní pravidla moderní drezury, jak je popisují směrnice německé jezdecké federace. Srovnáváním s názory největších mistrů jezdecké literatury od Guérinièreho až po Bauchera se mu daří odkrývat dogmata a omyly moderní drezury a poukazovat na způsoby řešení, které by ji vyvedly ze slepé uličky, v níž se dnes nachází.

 

Tanec s koňmi (Klaus Ferdinand Hempfling)

Druhé vydání úspěšného bestseleru, který byl přeložen do řady jazyků. Autor je vyznavačem zcela nového přístupu ke koním, který vychází ze staletých tradic. Prosazuje práci s koněm založenou na důvěře a harmonii dosažených pomocí řeči těla, které kůň rozumí. Jeho systém výcviku je postavený na přirozených vlastnostech koní žijících ve volnosti a je vhodný pro všechny typy koní. Dokazuje, že dominance bez trestání a shromážděné ježdění na volné otěži jsou jen zdánlivé protiklady a v praxi jsou možné. Ve všech fázích výcviku staví do popředí fyzické i psychické zdraví koně.

 

Datum: 21.7.2021 12:05:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vystavovatelé

 

Facebook

Fotogalerie ANIMAL TECH

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště