Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

ANIMAL TECH
22.-26.4. 2023

Mezinárodní veletrh pro živočišnou výrobu

Herečka Míša Kuklová bude hostem Animal Tech 2023


Autoři fotografií: Eva Kopečná, Linda Krejčí, Magdalena Straková, Foto Špendla

Národní výstava hospodářských zvířat a veletrh Animal Tech lákají každé dva roky nejen odborníky, zemědělce a chovatele, ale také milovníky zvířat – skotu, ovcí, koz, prasat a koní. Desetitisíce návštěvníků se tak opět letos mohou těšit na zajímavý program přehlídek, soutěží, workshopů a dynamických ukázek. Ty budou probíhat zejména v pavilonu koní F. Na výstaviště zavítá více než 140 koní od nejmenších minihorse, přes Shagya araby, americké koně, teplokrevníky, až po chladnokrevníky a po celých 5 dnů nabídne atraktivní program na třech předvadištích. V neděli bude speciálním hostem herečka Míša Kuklová, představen bude projekt na záchranu života zvířat a v úterý bude část programu věnována také majitelům a milovníkům psů různých plemen.

Nejen skvělá podívaná, ale také vzdělávání

Pořadatelé mysleli na odborníky i na veřejnost a připravili opravdu pestrý program. V hlavní aréně F se mohou těšit na chovatelské přehlídky koní všech možných plemen a na ukázky nejrůznějších druhů sportů či využití těchto ušlechtilých zvířat. Koně budou předvedeni pod sedlem, v zápřeži i na ruce či ve volnosti. Ze zajímavých sportovních odvětví zmiňme například dynamické koňské pólo či working equitation, z ukázek pak jízdu impozantního starokladrubského spřežení z národního hřebčína nebo atraktivní dostih shetlandských poníků. Ukázky výcviku mladých koní a praktické workshopy zaměřené na komunikaci, hiporehabilitaci, veterinární péči, kování nebo lasování budou probíhat v kruhové ohradě rovněž v hale F. Také na venkovním kolbišti jsou připraveny workshopy s rozhodčími a exhibiční soutěže překážkového mountain trailu – v úterý pak se speciálním blokem pro majitele psů.

Svezení na koni nebo na traktoru?

Odepřít dětem jízdu na koni je velmi těžké, proto jsou i letos připraveny vyhrazené hodiny pro malé milovníky koní. Svezení v kruhové ohradě pro ně zajistí jezdecké školy a hipoterapeutické spolky. Pro ty nejmenší budou připraveny i šlapací traktůrky John Deere a další aktivity, včetně oblíbené dětské dílničky a malování s malířkou Soňou Štossovou.

Křest knihy i projekt Chráníme život zvířat

Veletržní areál bude hostit křest knihy Gymnastická práce na ruce - Krok za krokem k uvolnění a důvěře, který proběhne druhý den akce, v neděli 23.4., ve spolupráci s nakladatelstvím Profipress. Ten den se uskuteční i prezentace jedinečného společného projektu Chráníme život zvířat, do které se zapojují organizace, zabývající se první pomocí ať už koní nebo domácích mazlíčků v krizových situacích. Nebude chybět Koňská záchranka, vzdělávací program pro bezpečnost a záchranu koní S.A.F.E a nová aplikace Zvíře +.

Prodejci jezdeckých potřeb, suvenýrů, krmiv, ale i karavanů a přívěsů

Návštěvníky čekají také prodejci jezdeckých potřeb a suvenýrů, oblečení a vybavení a to přímo u hlavní arény v hale F. Nabídku letos rozšíří i firmy nabízející koňské přepravníky, obytné vozy nebo minikaravany, vhodné třeba pro závodní jezdce. Samozřejmě jednou z nejdůležitějších částí bude prezentace krmivářských firem, v pavilonu P najdeme dodavatele jako například De Heus, Dibaq,  MIKROP ČEBÍN,  VK-DRCMAN či VVS Verměřovice, někteří z nich budou mít stánek i v pavilonu koní.  Prezentovat se bude také zemědělská technika, stájové technologie a vybavení. Chtěli byste také nabídnout své výrobky či služby koňákům a milovníkům zvířat? Ještě se můžete přihlásit!

Záštitu nad výstavou koní převzaly chovatelské svazy včetně Asociace svazu chovatelů koní i sportovní asociace jako např. Western Riding Club ČR nebo Czech Mountain Trail, z.s.

 

Datum: 31.1.2023 7:46:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vystavovatelé 2021

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště