Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

FARMTEC s novinkami pro snadnější a bezpečnější práci

 

Na volné ploše P prezentuje společnost FARMTEC nabídku jak komplexních projekčních a investičních služeb, tak konkrétních výrobků pro usnadnění práce v živočišné výrobě.


Českou premiéru zde má inovovaný mobilní vozík pro krmení telat, který je určen pro rozvoz, ohřev, míchání i automatické dávkování mléčného nápoje. „U telat pracují většinou ženy a je třeba jim práci maximálně ulehčit. Místo tahání kbelíků s mléčnou krmnou směsí, ať už ručně nebo s pomocí jednoduchých vozíků, jim nabízíme zařízení, s nímž je obsluha zvířat daleko rychlejší a snadnější. Mezi chovateli je o vozík poměrně velký zájem, protože pracovníků v zemědělství ubývá a cokoliv může těm zbývajícím usnadnit práci, je pro tento sektor významná pomoc,“ říká Václav Bukač, obchodní zástupce společnosti FARMTEC a. s. Inovovaná verze německého výrobku přinesla nový typ řízení s posíleným pohonem. Vozík má jednoduché ovládání, robusní konstrukce a kyvná řiditelná náprava mu zajišťují stabilitu i na nerovném povrchu. LED osvětlení usnadňuje krmení za soumraku či ve tmě a součástí výbavy je také program sanitace.

Jako novinku FARMTEC návštěvníkům nabízí zábranu do porodních kotců, která slouží ke snadné manipulaci se zvířaty v průběhu porodu. Fixace na porodnu je soubor převážně pozinkovaných součástí hrazení a branek sloužících k snadnému zafixování krávy  jedním pracovníkem. „Jde o jednoduché a nenákladné zařízení, které využívá stávajícího hrazení nebo prostoru, takže je chovatelé mohou doplnit do již existujících poroden. Práce se zvířaty v porodně je někdy složitá, v případě komplikací je třeba udělat zákrok, a potom je pro bezpečnost obsluhy fixace potřeba. S naším výrobkem je schopen zafixovat krávu při blížícím se porodu jediný pracovník,“ vysvětluje Václav Bukač.

Firma FARMTEC a. s. je osvědčeným partnerem zemědělců pro investiční činnost, zajišťuje jak koncepci a projektování, tak dodávky včetně financování, poradenství a následný servis. Nově zahájila projektování staveb ve 3D, připravuje novou výrobní halu a navyšuje skladové kapacity se systémem čárových kódů. V Brně pravidelně vystavuje také na veletrhu TECHAGRO, kde loni získala Grand Prix za vitalimetr 5P (Pohyb, Přežvykování, Příjem krmiva, Plodnost, Pohoda) - zařízení ke sledování pohybové aktivity zvířat a záznamu doby jejich přežvykování a příjmu krmiva.

Datum: 12.5.2017 11:19:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vystavovatelé

 

Facebook

Fotogalerie ANIMAL TECH

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště