Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

ANIMAL TECH
22.-26.4. 2023

Mezinárodní veletrh pro živočišnou výrobu

DÜKA CZECH s.r.o.

 

Firma Düka Czech s.r.o. bude na svém stánku na veletrhu ANIMAL TECH prezentovat produkty DEKAMIX a KSM kalk alk.

Požadavky na lože resp. podestýlku jsou všeobecně známé. Podestýlka musí být přiměřeně měkká, hygienicky nezávadná a suchá. Vhodnou alternativou je i v ČR se rozšiřující slámová matrace. Technologický postup výroby matrací spočívá v promíchání slámy s přípravkem KSM kalk alkalisch a vody v krmném voze v poměru 1:5:2 (sláma : KSM kalk : voda). Po rozvrstvení do lehacích boxů a následného utužení vibrační deskou, nebo válcem se vytvoří stabilní hygienická slámová matrace.  Tyto stabilní matrace v boxovém loži vydrží několik let a pravidelně jedenkrát za 14 dní se dostýlá směsí v poměru 1:2-3:2 (sláma : KSM kalk : voda). Výhodou KSM kalk je schopnost vytvoření trvalého prostředí s PH >10, čímž aktivně působí na redukci choroboplodných zárodků. Díky měkké podestýlce, nemají dojnice otlačená hlezna ani problémy s paznehty. Pro následné dostýlaní je možné použít i směs separátu s přípravkem DEKAMIX.

DEKAMIX je světle šedý prášek, jehož hlavním komponentem jsou výhradně přírodní suroviny. Vykazuje silné alkalické účinky a je schopen na sebe vázat vlhkost. Vyznačuje se výrazným redukujícím účinkem vůči choroboplodným zárodkům. Spolehlivě působí na zástupce rodu Pseudomonas, Klebsiella, patogeny jako je Staphylococcus aureus a Streptococcus uberis. Aplikační dávky Dekamixu mají vliv i na snížení výskytu mastitid u dojnic, také redukují počty somatických buněk a v neposlední řadě pozitivně ovlivňují i zdravotní stav paznehtů.

DEKAMIX i KSM kalk alk. je možné aplikovat na hlubokou podestýlku, dostýlané boxy, ale posypem i na matrace. Při používání Dekamixu je možné podestýlat i menší množství materiálu, a to jak slámy, tak separátu.

Více informací o DÜKA CZECH s.r.o. najdete na http://dueka.cz/.

Datum: 10.3.2017 13:51:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vystavovatelé 2021

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště