Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Delacon Biotechnik ČR: 25 let na trhu krmných aditiv

 

Firma Delacon Biotechnik ČR vstoupila na český trh před pětadvaceti lety. Od počátku se zabývá výrobou krmných aditiv pro výživu hospodářských zvířat. Ve své produkci navázala na mateřskou firmu, která se sama charakterizuje jako průkopník v oblasti fytogenních doplňků výživy. Na brněnském veletrhu se Delacon prezentuje celou škálou výrobků, jejichž cílem je zamezit zdravotním problémům u zvířat, které by negativně ovlivnily jejich užitkovost. Firma také představuje vlastní výrobky Fortibac a Fortisorb, které v České republice vyrábí a s úspěchem i vyváží, zejména do Spojených států.


„Oblast fytogenních aditiv se všude ve světě velmi rychle rozvíjí. Je zde snaha nabídnout konzumentům takové potraviny, které obsahují minimum látek, jako jsou například antibiotika, jež by negativně ovlivňovaly jejich zdraví nebo imunitu,“ říká Petr Šafránek, obchodní a marketingový ředitel Delacon Biotechnik ČR.

I proto česká firma uvedla na trh dva nové produkty. Fortisorb představuje vícestupňovou ochranu před negativním působením mykotoxinů. Trojnásobná prevence spočívá za prvé ve vyvázání mykotoxinů a zabránění jejich průniku střevní stěnou do krve a dále do organismu, za druhé v posílením imunitního systému, kdy deriváty buněčných stěn kvasinek mají stimulační účinky na nespecifický imunitní systém zvířat, a za třetí v použití fytogenních látek, které pomáhají chránit a regenerovat jaterní buňky. Fortibac se zaměřuje na zdravý trávicí trakt zvířat, regulaci střevní mikroflóry a také na vyšší odolnost vůči negativním vlivům z krmiva, jako jsou bakterie, parazité, mykotoxiny či viry.

O výrobky Fortisorb a Fortibac je značný zájem i v zámoří, což se projevilo i v nárůstu celkového exportu firmy Delacon Biotechnik ČR na současných šedesát procent (v případě jmenovaných výrobků dokonce na 80 procent). „Největší prodej jsme zaznamenali v Severní Americe, kde se upouští od používání antibiotik a snaží se řešit zdravotní stav, zejména u drůbeže a částečně u prasat, jiným způsobem,“ říká Petr Šafránek.

Datum: 13.5.2017 16:30:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vystavovatelé

 

Facebook

Fotogalerie ANIMAL TECH

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště