Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Dámy a černé perly v drezuře vystoupí v BrněFríská čtverylka
je prezentována čtyřmi frískými valachy:

  • Tajfun s Vendulkou Šponarovou
  • Atos s Isabelou Knýblovou
  • Wickey van Dupaumolen s Denisou Budákovou
  • Irving van Dupaumolen s Kateřinou Šálkovou

Jakožto hřebci obsadili přední umístění na chovatelských výstavách s titulem Ster (Irving a Wickey) a s vysokým počtem bodů na výkonnostních zkouškách IBOP při holandské královské plemenné knize KFPS (Tajfun a Atos).

Všichni 4 účastníci jsou z různých míst ČR, přesto se pravidelně schází po dlouhou dobu, tak aby předvedli ty nejlepší výsledky. Mohli jste je vidět také na Výstavě Kůň v Lysé nad Labem.

Tato fríská čtverylka se prezentuje nejen prvky drezurními, ale také převážnou většinu prvků z vysoké školy v čele s Vendulkou Šponarovou.

Tito fríští koně prezentují současně Českou asociaci fríských koní (CAFK z.s.), která je jako jediná asociace v ČR dceřinou organizací při hlavní holandské královské plemenné knize KFPS a zajišťuje veškeré dokumenty fríských koní na území ČR včetně vzdělávacího a konzultačního zaměření pro chovatele a majitele fríských koní. Jakožto vlajkonoši prezentuje tato skupina asociaci CAFK na Národní výstavě Kůň v Lysé nad Labem, ale také na Svodu fríských koní v Královicích u Slaného za účasti účastníků z holandské KFPS. Jejich vystoupení nechybí ani na velmi navštěvované akci doprovodného programu svodu fríských koní.

Autor článku: Kateřina Šálková, fotografie: Dalibor Gregor, Kateřina Vojáčková a archiv autorky

 

Datum: 12.4.2023 14:29:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vystavovatelé

 

Facebook

Fotogalerie ANIMAL TECH

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště