Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

CRV Czech Republic, spol. s r.o.: OVALERT s respondéry All in One – komplexní systém na řízení reprodukce stáda

 

OVALERT je komplexní řešení na zlepšení reprodukčních ukazatelů stáda (např. zkrácení mezidobí, snížení počtu inseminací, zvýšení % březích krav) a sledování zdravotního stavu plemenic (24/7 monitoring příjmu potravy, přežvykování a aktivity). Systém velmi spolehlivě detekuje říje, určuje nevhodnější dobu inseminace a varuje při delší neaktivitě plemenic. Velkou výhodou je možnost propojení systému s dalšími zdroji dat (dojírny, ČMSCH, inseminace atd.) a tím odstranění nutnosti zadávat tyto informace duplicitně.

OVALERT přispívá k lepším výsledkům stáda, zlepšuje ekonomiku chovu (nižší náklady na inseminaci, léčení zvířat, hormony či neprodukční dny, zvýšení příjmů za mléko, úspora pracovní síly) a zefektivňuje práci i využití času chovatelů dojného skotu.

Nové respondéry All in one

CRV představí nový typ respondérů, který kombinuje právě monitoring příjmu krmiva s přežvykováním včetně sledování (ne)aktivity zvířat. Tímto krokem se ještě více zpřesní data o zdravotním stavu, protože takové sledování umožňuje odhalit i blížící se porod, problémy po otelení, sníženou aktivitu atd.

Další výhodou nového typu respondérů je možnost využití pozičního systému, kdy jsou zvířata dohledána s přesností na 1 m. Chovatel má k dispozici nákres vlastní stáje a jednotlivá zvířata jsou zobrazena přesně tam, kde se momentálně pohybují. Díky tomu pak jde „najisto“ a nemusí ztrácet čas hledáním zvířat, čímž se zvyšuje produktivita práce.

Shrnutí funkcí nových krčních respondérů:

  • detekce říje s přesností minimálně 90 % detekovaných zvířat
  • monitoring příjmu krmiva (jednotlivec/skupina)
  • chování zvířat během 48 hodin
  • počet žraní během dne
  • přežvykování
  • snížená aktivita zvířat
  • poziční systém

Všechna data jsou chovatelům dostupná přes internet pomocí PC, tabletu či smartphonu v podobě přehledných grafů a tabulek. Systém navíc umožňuje zasílání upozornění formou SMS nebo e-mailu.

Nedílnou součástí je i podpora pro chovatele k danému hardware a komplexní reprodukční poradenství včetně navazujících činností CRV.

Další informace o CRV naleznete na www.crvcz.cz

Datum: 21.4.2017 12:04:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vystavovatelé

 

Facebook

Fotogalerie ANIMAL TECH

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště