Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

ANIMAL TECH
22.-26.4. 2023

Mezinárodní veletrh pro živočišnou výrobu

CBS Genetics s.r.o. je česká plemenářská firma se sídlem v Grygově, působící po celé ČR.Program firmy je zaměřen na ekonomickou výrobu mléka, postavenou na zdravých plemenicích s vynikajícími produkčními a reprodukčními výsledky. CBS vlastní inseminační stanici s laboratoří na odběr spermatu a banku spermatu.

Pro urychlení zlepšení genetické úrovně stád skotu, CBS nabízí inseminační dávky býků, kteří jsou v současnosti používáni na většině vynikajících farem nejen v ČR, ale i dalších státech Evropy, USA, Jižní Ameriky, Asie a Ruské federace.

Nabízíme jak vlastní býky, tak i zahraničních partnerů. Naše nabídka je složena z inseminačních dávek prověřených býků, ale i mladých genomických býků mající plemenné hodnoty spočítané na základě provedených genomických vyšetření.

Pro chovatele nabízíme poradenský servis a praktickou aplikaci nejnovějších poznatků v oblastech šlechtění, ekonomické výroby mléka, reprodukce skotu, odchov telat a jalovic, kompletní poradenství masného skotu a zajímavé postřehy z farem.

Poskytujeme také služby spojené s reprodukcí. Zajištění a provádění inseminace, zjišťování březosti, lineární hodnocení dojnic a provedení individuálního připařovacího plánu dojnic, nabídka embryí dle požadavků chovatele, výběr plemeníků vhodných na stádo, rozbor stáda dojnic, stanovení selekčních kritérií pro dojnice a jalovice, provedení připařovacích plánů u jalovic.

Intenzivně se zabýváme šlechtěním masného skotu. Za účelem širšího využití domácího genetického potenciálu, jsme začali selektovat, a i následně prověřovat, nejlepší genetické kombinace. Zaměřujeme se zejména na plemena Charolais, Masný simentál, Blonde d´aquitaine, Belgické modré, Piemontese a Aberdeen Angus. Garantujeme seriózní jednání s možností konzultace nákupu konkrétního zvířete, záruku plodnosti býka, zajištění dopravy, následné služby a poradenství.

Naše firma realizuje nákup a prodej všech kategorií skotu v rámci tuzemska i zahraničí. Na základě požadavků chovatele zajišťuje nákup chovných zvířat dle zadaných parametrů, včetně komplexního zajištění výběrů zvířat a importů ze zahraničí.

Šlechtitelský program holštýnského skotu je zaměřen na ekonomickou výrobu mléka. Vycházíme z toho, že jen zdravé holštýnské krávy mohou produkovat dostatek kvalitního mléka.

https://www.cbsgen.cz/
https://www.facebook.com/cbsgen

 

Datum: 21.2.2023 10:25:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vystavovatelé 2021

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště