Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Bohatý program Národní výstavy hospodářských zvířat

 

Národní výstavu hospodářských zvířat a veletrh ANIMAL TECH najdou návštěvníci tradičně v pavilonu P, v pavilonu G1 a na přilehlých volných plochách. Hala G1 je vyhrazena koním, ostatní zvířata budou ustájena v pavilonu P. Členění doprovodného programu vychází z vyzkoušených scénářů minulých ročníků, každý ze čtyř dnů bude věnován konkrétní skupině hospodářských zvířat.

Programy v jednotlivých dnech se tedy zaměří na masný skot, holštýnský skot, český strakatý skot, ovce a kozy a koně. Během Národní výstavy hospodářských zvířat proběhnou Národní šampionát holštýnského skotu, Národní šampionáty masných plemen skotu, Národní šampionát skotu plemene brown swiss, Národní šampionát skotu jersey. Zvýšený zájem chovatelů českého strakatého skotu o prezentaci plemene vyvrcholí v neděli Soutěžní přehlídkou českého strakatého skotu. Kromě zmíněných soutěží a šampionátů budou na všech předvadištích probíhat další ukázky, prezentace a soutěže, kromě skotu a koní uvidí návštěvníci také kolekci prasat a různá plemena ovcí a koz.

Obsah „koňácké G jedničky“ se průběžně upřesňuje, několik měsíců před výstavou jsou potvrzena plemena hafling, minihorse a muránský norik. Celkově bude prezentováno okolo 100 kusů koní. V doprovodném programu souvisejícím s koňmi uvidí návštěvníci například vozatajství, ukázky práce chladnokrevníků nebo westernové ježdění.

K Národní výstavě hospodářských zvířat bude patřit i včelařská výstava v pavilonu F s včelími produkty, potřebami pro včelaře a programem pro začínající i zkušené chovatele včel. Připravuje se i soutěž medovin a program pro děti, a samozřejmě také prodej včelích produktů. Prodávat se ostatně budou i farmářské a regionální potraviny.

Datum: 14.2.2017 10:02:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vystavovatelé

 

Facebook

Fotogalerie ANIMAL TECH

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště