Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

ANIMAL TECH
22.-26.4. 2023

Mezinárodní veletrh pro živočišnou výrobu

Blattin: zájem chovatelů o Energy Speed pro snižování rizik ketóz

 

Na stánku společnosti Blattin Filiale CZ představuje firma minerální krmiva pro hospodářská zvířata značek Blattin a Höveler, vyráběná v Německu. V prvním případě se jedná o krmiva pro skot, prasata, drůbež, ovce a kozy, druhá značka se zaměřuje na krmné směsi, krmiva a výživové doplňky pro koně.


„Hodně návštěvníků zaujal náš energetický doplněk pro krávy Energy Speed. Jedná se o tekutý výrobek, který byl speciálně navržen pro snižování výskytu ketóz,“ říká na stánku vedoucí české kanceláře Stanislava Vejsadová. Energy Speed, který se v krátké době stal nejprodávanějším produktem z firemního portfolia, dosahuje svého účinku trojkombinací propylenglykolu, glycerínu a přírodního sladového extraktu. Zvířatům chutná a účinná látka maltóza kombinuje pro dojnici různé pozitivní účinky. Na jedné straně stimuluje růst požadovaných bachorových mikroorganismů, na druhé straně rychle zásobuje zvíře energií. Maltóza vede ke zvýšení hladiny inzulínu v krvi, takže se blokuje odbourávání tuků a zabraňuje hubnutí krávy. Zkušenosti z praxe prokázaly zvýšení výkonu u krav a zvlášť u jalovic, kdy zvířata zůstala vitální a fit a méně ubývala na váze. Tyto účinky se dají dobře využít v posledních dnech období státní nasucho i v prvních dnech laktace.

Početnou návštěvnickou skupinou na stánku byli chovatelé ovcí, kteří se zajímali o minerální krmiva a lizy. „Byla jsem mile překvapená, že v sobotu k nám přišlo hodně drobných chovatelů, kteří vlastní menší počty stád. My moc nerozlišujeme, jestli má někdo jednoho koníka a chce ho opečovávat, anebo se stará o větší stáda. Samozřejmě větší stádo rovná se větší odběr, to je příjemná matematická závislost,“ usmívá se Stanislava Vejsadová.

Značka Blattin je na českém a slovenském trhu známá více než dvacet. Českou kancelář ale otevřela teprve před sedmi lety. „Jsem ráda, že jsme se zúčastnili národní výstavy v Brně. Působíme hlavně v západních Čechách a na Vysočině, proto se chceme dostat do širšího povědomí i tady na Moravě. Klienti z Brna a okolí o nás už slyšeli, ale detailně nás tolik neznají,“ shrnuje Stanislava Vejsadová letošní výstavní zkušenost. „S průběhem výstavy jsme spokojení, tak uvidíme, jak se časem promítne naše účast i z obchodního hlediska.“

Datum: 14.5.2017 9:00:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vystavovatelé 2021

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště