Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

ANIMAL TECH
22.-26.4. 2023

Mezinárodní veletrh pro živočišnou výrobu

BAUER TECHNICS a.s.

 

Firma BAUER TECHNICS a.s. se zabývá komplexními dodávkami špičkových technologických celků a staveb pro zemědělství, potravinářství, průmysl. Je orientována zejména na export – skupina BAUER exportuje okolo 90-93 % své produkce. Dodává jednotlivé komponenty, ale zejména komplexní investiční celky „na klíč“ – velké farmy, masokombináty, mlékárny, sklady ovoce a zeleniny, velkokapacitní sila na obilí, průmyslové závody, logistická centra a jiné komplexní projekty.

Ventilační systémy do stájí

BAUER nabízí řešení do všech typů stájí i systémů ustájení. Disponuje takovým know-how a prvky, které zajistí optimální výsledky chovu. Zabývá se vytvořením ideálního mikroklimatu pro prasata, drůbež, skot a další kategorie zvířat. Pracuje s novými pojmy jako "THI teplota" (teplota, kterou zvíře pociťuje, kde se vliv teploty adaptuje přes úroveň relativní vlhkosti a alternativně i jako "efektivní teplota" se započtením proudění vzduchu) a "teplotně-vlhkostní" komfortní zóna ("temperature-humidity" index, který zohledňuje vliv teploty i relativní vlhkosti).

NOVINKA: BAUER "ECSP-MICROCLIMA MANAGEMENT"

BAUER´s ENVIRONMENTAL CONTROL je komplexním technologickým systémem pro kvalitní stájové mikroklima se špičkovými komponenty. Nejedná se pouze o návrh systému ventilace stájí, ale o návrh komplexního systému řízení stájového mikroklimatu (ventilace, temperace alt. chlazení stájového vzduchu).

Zásadním hodnotícím ukazatelem je teplota a RV vzduchu, resp. pocitová teplota, což je teplota vzduchu ovlivněná dalšími proměnnými. Výsledkem každého řešení by měl být co nejmenší výkyv jednotlivých parametrů v průběhu dne, měsíce i roku, tedy vybilancování topných, ventilačních a chladicích systémů a jejich řízení tak, aby rozdíly v průběhu času byly minimální. Samozřejmě existují i další vlivové faktory, jako teplota obvodových stěn stavby, vlhkost podlah, apod. Lze však tvrdit, že ovlivnit hlavní agencie prostředí je možno pomocí interakce ventilačního, topného a chladicího systému.

DATA – LOGGERY NH3 A CO2

"Data - loggery" firmy BAUER TECHNICS umožňují monitoring rozhodujících proměnných, které určují kvalitu mikroklima. Bez poznání funkce ventilace, průběhu teplot, RH vzduchu, obsahu NH3 a CO2 je skutečně složité správně nastavit ventilaci a zvyšovat užitkovost. Proto firma BAUER Tábor vyvinula levné a uživatelsky jednoduché dataloggery – záznamníky dat pro monitoring hlavních parametrů mikroklimatu ve stájích. Umožňují uživatelsky příjemnou formou sledovat "on-line" kvalitu mikroklimatu i zaznamenávat data po celý turnus a dopočítat pocitové teploty, teploty rosného bodu či teploty "mokrého teploměru", ze kterých lze usuzovat na stav prostředí ve stáji.

Další informace o společnosti naleznete na www.bauer-technics.com

Datum: 5.5.2017 8:35:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vystavovatelé 2021

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště