Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

ANIMAL TECH
22.-26.4. 2023

Mezinárodní veletrh pro živočišnou výrobu

Animaltech 2023 – ráj pro milovníky koní všech plemen


Více než 140 koní nejrůznějších plemen čeká návštěvníky výstavy Animal tech na celkem třech předvadištích brněnského výstaviště od 22. do 26. dubna 2023. Pod anglickým i westernovým sedlem, v zápřeži, na ruce nebo ve volnosti se představí koně s velkým chovným a sportovním potenciálem. Těšit se můžeme na zástupce koní všech velikostí – od minihorse a pony, přes arabské a americké koně, sportovní teplokrevníky, méněpočetná plemena až po impozantní chladnokrevníky.

Záštitu nad výstavou převzaly chovatelské svazy včetně Asociace svazu chovatelů koní i sportovní asociace jako např. Western Riding Club ČR nebo Czech Mountain Trail, z.s. Mezi koňmi tak uvidíme slavné plemeníky a chovné klisny, úspěšné na vrcholných soutěžích nejen v ČR ale i v rámci Evropy. Když k tomu přičteme nabídku jezdeckých a chovatelských potřeb, regionálních potravin a včelařských produktů, a samozřejmě současně probíhající Národní výstavu hospodářských zvířat a technologií pro živočišnou výrobu, pak nám nebude pět dnů výstavy ani stačit. A to jsme nezmínili, že se ve vedlejším pavilonu koná Národní myslivecká výstava, oslavující 100 let myslivosti.

Nabitý program pro malé i velké

Hlavní aréna v hale F nabídne nabitý celodenní program. Dopolední budou probíhat chovatelské přehlídky, odpoledne přijdou na řadu ukázky, exhibiční soutěže a další atraktivní show pro diváky. Prozradit můžeme, že mezi účastníky nebude chybět náš národní poklad – spřežení starokladrubských koní z Národního hřebčína Kladruby a také to, že svoji účast na výstavě přislíbily známé osobnosti a herci.  Kruhová ohrada v témže pavilonu bude využita pro ukázky výcviku koní, prezentaci hiporehabilitace, ukázky přirozené komunikace, bližší představení plemen koní a také pro svezení dětí na koních. Součástí expozice bude také oblíbená tvůrčí dílna s malováním a dalšími aktivitami pro děti včetně svezení na šlapacích traktůrcích. Nebudou chybět ani kurzy lasování, ukázky podkování a mnoho dalšího. Nově je plánováno také vybudování venkovní mountain trailové dráhy, která bude mít na programu překážkové závody pro diváky a v celodenním programu nabídne ukázky soutěží na ruce i pod sedlem nebo workshop s rozhodčími. Na výstavišti si tak můžete užít zábavný i poučný program, inspirovat se a dobře si nakoupit.

Tak v dubnu nashledanou v Brně!

 

    

 

Datum: 23.11.2022 6:56:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vystavovatelé 2021

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště