Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

ANIMAL TECH
22.-26.4. 2023

Mezinárodní veletrh pro živočišnou výrobu

Američtí koně, western a mountain trail


Americká plemena koní, mezi něž patří svalnatý quarterhorse, strakatý paint horse či puntíkatá appaloosa, u nás po roce 1989 zcela zdomácněla. S jejich příchodem se rozvinulo také westernové ježdění a dnes se používají tito příjemně temperamentní a dobře ovladatelní koně téměř všude. Závodí v soutěžích zaměřených na speciální obraty a drezurní prvky jako je reining, nahánějí telata v dobytkářských disciplínách, zdolávají překážky v trailu, předvádějí své chody v pleasuru  nebo jsou předváděni na ruce v halteru. Stále častěji jsou však spolehlivými parťáky v terénu a přinášejí tak radost i rekreačním jezdcům nebo milovníkům vandrů v sedle.

Nejnovější disciplínou, ve které svůj charakter zúročují a která je zároveň otevřena všem plemenům koní, je terénní trail neboli Mountain Trail.  Jezdí se na přírodních překážkách a koně zde překonávají mosty, úzké kladiny i houpací lávky, projíždějí tunely z plachty, chodí po schodech do kopce i z kopce, dělají obraty na vyvýšených překážkách, zkrátka splní svému jezdci nebo vodiči, co mu na očích vidí. Hodnocen je přitom horsemanship, tedy co nejlepší souhra dvojice, dále přesnost a plynulost. V soutěži Working Race, která je jakousi jízdou zručnosti v kombinaci s trailem, se hodnotí také rychlost jízdy.

Nejdelší lanový most přijede do Brna z Moravského Krumlova.

Na brněnském výstavišti uvidíme zástupce amerických plemen koní různých barev, věku i pohlaví. Předvedou se nám v ukázkách trailu, halteru i super horse a samozřejmě v Mountain Trailu i rychlostním Working Race, kde bude ukázková soutěž na čas. Mezi překážkami najdete i nejdelší mobilní lanový most u nás, měřící 12 metrů!  Vystoupí na něm jezdci z Czech Mountain Trail z.s., z ETP Parku Nová Říše, Quarter horse ranče Rybárna Vlksice, Slunné stáje Říčany  a z dalších hostujících rančů. Svou ukázku bude mít i Jezdecká škola mládeže Moravský Krumlov, která se ujme společně s Dětskou jezdeckou školou Řícmanice i vození dětí na koních. Chybět nebude ani Equipoint – komunikační hry s koněm pro diváky, které proběhnou v kruhové ohradě.

www.mountaintrail.cz

Za celý tým Míša Zachová

 

Datum: 30.8.2021 13:43:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vystavovatelé 2021

 

Facebook

Fotogalerie

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště